Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász diplomával hol tudok...

Jogász diplomával hol tudok elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Most vagyok első éves, de újabban elkezdett foglalkoztatni a magámnyomozás is (rendőr, rendőrségtől függő hivatás semmiképpen sem jöhet szóba), ugyanis szeretek rejtvényeket megoldani, embereket, helyszíneket elemezni.

Jogász diplomával is el lehet magánnyomozóként helyezkedni, vagy ez egy másik irány már?

Milyen egyéb más lehetőségek vannak még?


2018. szept. 9. 08:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ahhoz szerintem különn van az NKE-n képzés, csak a jogi diploma nem elég, véleményem szerint.
2018. szept. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá semmilyen papír, szerintem többségében nyugdíjas nyomozók csinálják. És egyáltalán nem olyan izgalmas, általában csak üzleti kutakodásokat csinálnak, gondolom jogszabályok eléggé be is szabályozzák a tevékenységüket, egyáltalán nincs olyan hatalmuk, mint egy rendes nyomozónak.
2018. szept. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A magánnyomozáshoz OKJ KELL, feltétele...

És igen, szerintem jól jön mellé a jogász diploma/tudás, ahogy a pszichológia, szociológia+logika és tudományelmélet diplomák is.

De ezek mind nagyon nehéz szakok (jogász eleve osztatlan mester)...

Hidd el, ahhoz, hogy ezeket elvégezd magasabb hivatás tudat kell. Vagyis ha amúgy nem akarsz a jogban dolgozni, komolyabban, akkor valószínüleg nem lesz elég motivációd elvégezni.

De nem akarlakbefolyásolni.

2018. szept. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!