Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan érdemes ebben a szakmáb...

Hogyan érdemes ebben a szakmában tanulni?

Figyelt kérdés

Kerékpárszerelő szakam érdekelne...

Semmit nem tudok a szakmáról...

Hogyan tudnám gyorsan és tökéletesen elsajátítani?


Először végezek el egy OKJ képzést és utána keresek egy szervizet ahol nunkát adnak és tudok fejlődni, vagy majd csak akkor kezdjem el kitanulni a szakmát ha már találtam munkahelyet és benne dolgozok egy ideje?

Az utóbbira van lehetőség?


És egyébként mielott elkezdeném ezeket (szerelő munka,okj) tudni akarok mindent ami ebbol a szakmából áll...es hogy milyen munka vár rám egy szervízesnél

Hogy kezdjek neki?

Nekem van egy biciklim..szeretek vele foglalkozni .. ..vegyek hozzá szerszámokat és kezdjem el szétszedni/osszerakni?


Tudom én h az okj csak arra jó h pairod legyen róla sokat nem taníthatnak ott.


Az OkJ ból A "motorkerékpár-szerelő"t néztem



2018. szept. 9. 11:45
 1/1 szlory válasza:

Én már hallottam OKJ-s kerékpárszerelőiről. Egy bringaboltos mesélte, hogy taltek az évek és úgy döntött, most már elmegy egy ilyenre, megnézni, hogy mizu. Szénné röhögte magát, közben meg sírt. Nem mennék bele most jobban.


Angolul tudsz-e? Én szakirodalmat javasolnék. Tanulj magad, jobban jársz. Utána/közben pár megfelelő youtube csatorna feliratkozás a videós anyagokhoz (mégis jobb látni, mint elképzelni fotók és szöveg alapján). Van magyarra fordított irodalom is, de az egyik legjobb a Park Tool által kiadott videók és Big Blue Book of Bicycle Repair.


Ha már a sztenderd dolgok mennek (ezt stabilan és gyorsan kell majd tudnod csinálni - tehát nem tökéletesen, viszont jó minőségben és kvvagyorsan - ezt igényli ez a mocsok kapitalizmus), akkor jöhet a szerelőség.


De rendre-sorra vannak olyan álláshirdetések, ahol kezdőket is felvesznek, mert 2. szerelő vagy, tehát besegítesz, beugrasz. Ha nem vagy tök kakukk, akkor már azzal futhatsz. Addig meg max. az eladótérben teszed magad hasznossá vagy bejársz tanulni, amikor nem vagy szolgálatban.


Ha úgy állsz, összevásárolhatsz szerelő szerszámokat és gyakorolhatsz a magad és rokonaid egyszerűbb gépein. Gumicsere, lánc-sor csere, váltó-fék állítások, bowdenezés, agy-generál, nagygenerál, a vége felé jöhet a centrírozás, váz-csapágyazások. :)


Papírt szerintem sehol nem fognak kérni, neked max. akkor lesz érdekes, ha saját vállalkozást indítasz 1x.. Addig ha tanfolyam, akkor kb. a Fox teló szervizelés tanfolyamai vagy hasonló haladó szakkörök lesznek izgalmasak.

2018. szept. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!