Baj hogy még nem tudom, pontosan mi akarok lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Most kezdtem az egyetemet, 18 éves vagyok. Nyelvi alapszakra járok, mert nagyon jól ment az adott nyelv. És tetszik is, ami miatt lelkiismeretfurdaláom van, mert ugye az egyetemre nem szórakozni kéne járni.


A fő bajom az, hogy pánikolok a szakmám miatt. Amit kigondoltam magamnak az a tolmács, fordító, mert szívesen szöszölök szövegekkel és szeretek kutatni.

De sokan mondják hogy az nem olyan munka, ami fix fizetést hoz, rizokós. Mellette tanár? Hát...annyira nem vonz. Max magántanár. De azt hiszem az se lehetek mert ahhoz tanárira kellett volna menni.


Néha olyan szinten elkezdek ideges lenni hogy azon gondolkozom hogy át kéne jelentkezni a jogra, pedig nem érdekel, mert egyik szülőm jogász, és így talán megnyugodnék, hogy "ha apának sikerült, nekem is fog."

Vagy járjam a saját utamat és csináljam azt amit szeretek?😭


2018. szept. 10. 06:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Jogászból millió van. Hidd el, hacsak nem a tucat nyelvszakokra(angol, német) jársz, lesz vele munkád. Mehetsz cégekhez idegennyelvi kapcsolattartónak pl.
2018. szept. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pedig németre járok. Mellette angolul és oroszol tanulok.
2018. szept. 10. 07:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Pontosan ebbe belefutottam én is. 2 hónap után otthagytam a szakot (anglisztika), inkább gazdasági képzésre mentem. Most jól fizető állásom van, életem legjobb döntése volt. Igaz nekem nem tetszett az egész képzés, nem is tudtam azonosulni a bölcsész beállítottsággal.
2018. szept. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!