Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gábor Dénes Főiskolán gazdálko...

Gábor Dénes Főiskolán gazdálkodás-menedzsment szakon távoktatás? (Igen, tudom az iskola főnevét, de csak a diploma kell, pont ezért kérdezem)

Figyelt kérdés

Valakinek tapasztalat róla? Többéves munkatapasztalatom van, csak anno nem tudtam anyagi okokból egyetemre menni, most meg a továbblépéshez kellene a papír.

Minél könnyebben, kevesebb ráfordítással szeretnék egyet szerezni, ha jól értettem régebben eza hír járta a GDF-ről, de ez most is így van?


2018. szept. 11. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Gazdálkodási és menedzsment*


Levelező nem lenne elég egy kicsit színvonalasabb egyetemen?

Ha ebben dolgozól, akkor biztos, nem lenne olyan nehéz...


Különben magyar munkáltatóknál, vagy ahol magyarok a HR-es dolgozók, ebből az iskolából a diploma inkább hátrány mint előny. Nem viccelek.


Külföldre viszont esetleg jó lehet, mert világviszonylatban egy Corvinus is ugyanannyira noname.

2018. szept. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Két éve dolgozom itt Magyarországon és fel is ajánlották, hogy fennebb lépjek, mert tényleg meg van hozzá a tapasztalat, csak sajnos feltétel a felsőfokú végzettség.

Család és munka mellett szerettem volna egy tényleg könnyű távoktatást.

Külföld már nem hiszem, hogy a mi esetünkben szóbajön, mert páromnak is és nekem is jó kis helyünk van itt, majd a gyerekeket küldjük külföldre.


Nem szeretném, hogy elkezdjek valahol valamit és kiderül, hogy vagy nem megy olyan egyszerűen, vagy nem tudok elég időt/energiát belefektetni s elbukjuk a befizetett összegeket, ezért kérem itt a véleményeket.

2018. szept. 11. 08:25
 3/7 A kérdező kommentje:
A cég külföldi, így szerintem őket nem érdekli milyen sulin végzek, csak legyen felsőfokú végzettség. Bár ha így írod, hogy hátrány, akkor azért még gondolkodnék máson is. Tudnál javasolni valamit?
2018. szept. 11. 08:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát poziciótól is függ...

Valahol tényleg mind1teljesen, csak legyen meg a diploma oszt' kész.

Ilyen esetben akkor jó lehet a GBF-es diploma, de akár egy totál más szak is, ha van esetleg ami nagyon könnyen megy.

Az én egyik főnökömnek pl. történelemből van diplomája.


Gazdasági szakokból amúgy könnyebb a turizmus-vendéglátás, meg az emberi erőforrások.

Másik főnökömnek pl. előbbi van.


Viszont ha ez a munka mégsem jön össze, akkor ezek már kevésbé értékesek mint a gazdálkodási és menedzsment.

De ezek amúgy nem a legnehezebb szakok eleve...

Esetleg csúszól, de ha tényleg tanulsz, akkor bármelyik egyetemen el tudod végezni.

És nem kell halálra sem tanulnod magad azért.


Ami a GM-el nagyjából egyenértékű diplomát ad, de a kevesebb matek miatt valamivel még könnyebb az a KM (kereskedelem és marketing)...

De egyik sem egy alkalmazott közgazdaságtan, vagy gazdaságinformatikus nehézségű.


A pénzügyi problémát nem teljesen értem. Ha nem jártál még egyetemre, akkor van 12 államilag támogatott féléved, ha megvan az államis ponthatár.

Ha nincs, akkor emiatt érdemes 1, vagy max 2 tárgyból újra érettségizni emelten, és akkor már is meglesz, duplázással.

2018. szept. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
GDF*, még lehet, hogy mást is elírtam. Bocsi!
2018. szept. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Nekem amúgy közigazgatás-szervező diplomám van.

Most elég alacsony pozicióban dolgozok egy cégnél, logisztikai osztályon, de így is többet keresek mint ha az önkormányzatban lennék.

Elvileg nekem is megvan a lehetőségem feljebb jutni, amikor a kisfőnök (történelem diplomás) jövőre, vagy max azután elmegy, elvileg én következem... Szóval elég hozzá az is, hogy angolul szerepel a "manager" szó diplomámban. :D

De nem tudom, hogy esetleg mennyire csak hitegetnek.


Én jövőre vagy jogot, vagy pszichológiát tervezek elkezdeni levelezőn, de elsősorban azért mert érdekel.

2018. szept. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!!
2018. szept. 11. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!