Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodás és menedzsment...

Gazdálkodás és menedzsment vagy Pénzügy és számvitel?

Figyelt kérdés

Az első évet pénzügy és számvitelen letudtam, könnyen átmentem számvitelből és jó jeggyel, szerencsére minden tantárgyam sikerült bár vért izzadtam vele :D


Szeretem a számvitelt legalább is amit eddig vettünk belőle de megijesztettek,hogy ez még csak bemelegítés volt most jönnek a buktató tantárgyak /matekból azokon átmentem/ és elbizonytalanodtam,hogy vajon tényleg valóban nekem való-e ez a szak, annak ellenére,hogy elsőre átmentem és nem okozott eddig nehézséget a megértése. Szóval most dilemmában vagyok,hogy mit is kéne tennem..


2018. júl. 12. 19:49
 1/2 anonim ***** válasza:
93%

A legnagyobb buktató tárgyakon túl vagy többnyire. Még a 3. félév szokott húzósabb lenni gazdasági alapképzéseken, onnantól kezdve valamivel egyszerűbb lesz. A legnehezebb alapozó tárgyakat ugyanúgy végigszenvedi mindkét szak, a szaktárgyak pedig már nem olyan vészesek. PSZ-es szaktárgyakat általában nehezebbnek tartják, de az butaság, hogy most jönnének a buktató tárgyak. Ha eddig vetted az akadályokat most sem lesz problémád.


Szóval ha egyébként tetszik amit tanulj semmiképp se válts, mert a PSZ-es diploma azért értékesebb, mint a GM-es, több lehetőséged lesz vele.

2018. júl. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
53%

Nézzük meg a statisztikákat:

Gazdmen - [link]


Psz - [link]


Tehát túl nagy különbség nincs, de azért egy pénzügyes-számviteles mesterrel több lehetőséged lenne, mint egy menedzsmentessel. Szerintem ne bonyolítsd a helyzeted, csináld végig a psz-t, már csak a 3. félévet kell túlélned, azon belül is a statisztika 2-t, utána már lényegesen könnyebb lesz.

2018. júl. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!