Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matek érettségi nélkül hova...

Matek érettségi nélkül hova veszik fel az embert?

Figyelt kérdés
Lehetőségem van matek felmentésre, de azt mondják az osztálytársaim hogy ha van érettségid, de matekból nincs, akkor nem vesznek fel minden munkahelyre. Viszont akárhogy próbálkozok, nem értem meg a matekot. pedig nagyon szeretném. Milyen lehetőségeim volnának matek érettségi nélkül?

2018. szept. 11. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Külön nem fogják azt nézni, hogy van-e matek érettségid. Viszont sok helyen elvárják azt, hogy nagyjából tisztában légy a középiskolás matek anyaggal, azaz nem is az érettségi hiánya lesz a nagyobb probléma, hanem ha nem tudsz semmilyen számítást elvégezni. A legtöbb fizikai munkához viszont elég a 4 alapművelet ismerete.
2018. szept. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Nem nèzik, hogy miből van érettségid, hanem azt nézik, hogy van-e.

Èn anno választhattam, nem èrettségiztem matekból, helyette biológiából ès kémiából érettségiztem. Senkit nem érdekelt se a munkahelyemen, se a főiskolán, hogy nincs matek érettségim.

2018. szept. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!!!
2018. szept. 11. 22:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg helyre nem kell matematika tudás....én ugyan érettségiztem belőle anno....9-10-11-12-ben bukdácsoltam (1-es, 2-es) érettségin megbuktam írásbelin, szóbelin meg csoda folytán átrugdaltak, de a mai napig "kínai" a matek.


Az egyetemen a közgazdaságtant mégis abszolváltam ahogy a statisztikát is - a mai napig nem értem hogy sikerültek ezek a vizsgáim :-) Bementem...írtam valamilyen válaszokat a feladatlapra és jött a netunban az üzenet, hogy elégséges :-)


Sőt anno egyetem előtt elmentem pénzügy-számvitel okj-ra is és ott is levizsgáztam pedig a mai napig kínai a kettős könyvelés + a kódok :-)


Munkahelyeken meg ha valamit számolni kell előveszem a számológépet és kiszámolom ha valami nem tiszta pl % számítás :-) utána nézek neten hogy kell :-)


Ha lett volna rá mód anno 25 éve simán felmentettem volna magam matek alól...csak egy csomó görcsöt, szorongást és pótvizsgákat eredményezett :-)


Diplomám pedig lett matek tudás nélkül is....nem BTK! és nem ilyen BA meg BSC hanem régi egyetemi képzés 5 év :-)

2018. szept. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
de örülök. neked gratula :p köszönöm!!!
2018. szept. 12. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!