Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes még egy szakirányú...

Érdemes még egy szakirányú továbbképzést csinálnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Röviden írnám le kérdésemet, annyi a lényeg, hogy bankban dolgozom, jelenleg nagyon jó helyem van, értékesítési osztályon vagyok, a szimpátia és az eddigi tapasztalatom alapján valószínű, hogy sikerül vezetői szintre lépnem. Van egy közgáz felsőfokú végzettségem, 1 üzleti nyelvvizsgám, egy értékesítési képzésem, egy Magyar Nemzeti Bank hatósági vizsgám, illetve különböző banki termékekre vonatkozó továbbképzéseim. Jelenleg a BGE pénzügy-számvitel szakán fogok végezni júniusban. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek érdemes-e ezután bármi mást tanulnom még? Hiába tűnik soknak, ebből a legtöbb az csak pár napos tanfolyam, aminek tényleg nagy neve van csak, az a BGE. Viszont sajnos amit itt tanultam, nem igazán tudom használni a banknál, mert inkább számviteli képzést kaptam, pénzügyit kevésbé, hiába választottam pénzügy szakirányt. Sokkal szívesebben tanulnám a kontírozás helyett pl. a bankok működését részletesen, hitelezést stb. de ilyen tárgyaim szinte alig voltak. Nálunk most ha végzünk, szinte mindenki mesterképzésre megy, de én nem nagyon szeretnék még 2 évet arra szánni, hogy tovább könyvelgessek, mivel nem ezzel foglalkozom. Ha nem tanulok már utána semmit, valószínű, úgy is megállom itt a helyem de arra is gondoltam , hogy több lábon kell állni, és mi van, ha ez a dolog nem fog sokáig működni, ebben az esetben jó, ha máshoz is értek. Viszont nyilván a bankszférán belül, hisz ez érdekel nagyon. Amit most kinéztem, az a szakirányú továbbképzés. Azért tetszik nagyon, mert nem 2 év, hanem vannak belőle rövidebbek is, hisz 25 éves vagyok, nem szeretnék 30 éves koromig tanulni, mert más terveim is vannak. Kinéztem a Corvinuson egy olyat, hogy Bankmenedzsment szakközgazdász, ahol lényegében a bankok működésével foglalkoznak részletesen, 1-2 kiegészítéssel, de elég korrekt, ahogy olvastam, véletlen se az a sok könyvelés. Ezen felül gondolkozom valami jogi képzésen még, pl: Pázmány Péter egyetem banki tőzsdei szakjogász, bár azt nem néztem pontosan hogy ennek feltétele-e a jogi Bsc. vagy ugyanezek az Eltén vagy a Zskf-en. Vagy még néztem olyat, hogy a mi sulinkban, a BGE-n indul egy Bankárképző program, Befektetési bankár címen, ez is érdekesen hangzik, de még néztem Külkeres képzést is, ami kicsit másabb, nem bankszféra, hanem vállalati, de az is tetszett: Beszerzési és értékesítési szakközgazdász. Lényegében arra lennék kíváncsi, hogy kinek van tapasztalata ezekkel a képzésekkel, mert az egyetemek szinte semmi infót nem írnak róla, csak annyit, hogy Bsc-re épülő képzés, de semmi tantervet pl. semmit nem lehet megtalálni, legalábbis kerestem, de nem találtam. Járt már esetleg valaki ezen képzések közül bármelyikre, vagy hasonlóra? Annyival többet ad ez, mint a sima Bsc? Vagy amit mondjuk a munkám során tanultam?

Igazából nem döntést várok senkitől, csak támpontokat. Köszönöm szépen előre is a válaszokat.



2018. szept. 11. 22:58
 1/9 anonim ***** válasza:

1/ Teljesen jó a BGE pénzügy-számvitel szak. Szerintem nem feltétlenül kell erre mesterszak is, de ha szeretnél mesterszakot akkor azt inkább a Corvinuson vagy ELTE-n szerintem.


2/ Amit én csinálnék: dolgoznék még 2-3 évet, utána ráhúznék még egy executive MBA-t. Ennek van értelme (több, mint a mesterszaknak).


3/ Egyébként a befektetési bankár ötlet is tetszik ha mindenáron tanulni akarsz.


4/ További ötleteim: VBA programozás (például a Udemy platformon vannak mesterkurzusok 10 euróért); CFA vizsga.


5/ Nagyon másba nem kezdenék bele, maradnék a pénzügy/befektetés vonalon.

2018. szept. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a BME-n végeztem az alapképzést, nem mentem mesterre, így is lett jó munkahelyem. Később inkább a cég által támogatott képzéseket akarom elvégezni (pl IFRS), ezek többet érnek a mesternél. Nem tudom a banki szektorban mikre van lehetőség.

Ha szeretnél msc-re menni, csak a Corvinus, viszont oda hatalmas túljelentkezés van, és ha nem fizetsz be a felkészítőjükre, elhajtanak szóbelin. Ahogy néztem a felvételi feladatsort, elég húzós, tehát sokat kell készülni rá.

Az ELTE-t nem javaslom. A tanárok hozzáállása nekem nagyon nem tetszett, amíg még a BME-n oktattak, de ha téged ez nem zavarna, másodiknak megjelölhetnéd. Nem tudom mennyit változott a tanterv, de elég elméleti képzés volt msc-n is, semmi munkahelyen hasznosítható tudás.

2018. szept. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első, köszönöm szépen! Eddig egyébként nekem is a Corvinus a legszimpibb, csak ugye nem mesterben gondolkozom, inkább a szakirányú továbbképzésben, ahogy írtam is.

Az a baj, 2-3 év után én már biztos nem állok neki még egyszer tanulni. Esküvő és gyerek projekt is van még 30 alatt lehetőleg és addig van 5 évem. Ha tanulok még , azt mindenképp most kezdeném el. A befektetési bankár is jó ötlet igen, leginkább most ezeken filózok, bef. bankár, vagy Corvinus bankmenedzsment szakirányú tk. Programozás nem jöhet szóba, az informatika nem az én világom. köszönöm a válaszod :)

Második válaszoló neked is köszönöm szépen, megkérdezhetem, hogy a BME-n a pénzügy-számvitelen inkább számvitel, vagy inkább pénzügy irányba mennek el még a szakiránytól függetlenül is? Nálunk hiába választottam pü. szakirányt, teljesen mindegy, a fő vonal sajnos a számvitel és nem értem miért. Jelentkezés előtt ezt nem nagyon gondoltam át. A tanárok hozzáállása fontos, így ha az nem jó, akkor nem fogom megjelölni. Sajnos egyébként BGE-n sem tökéletes ez... tisztelet a kivételnek, de nagyon kevés jó tanár van ..épp az, hogy nem szeretnék már ilyen sablon dolgokat tanulni, pont ezért tetszik a szakirányú továbbképzés, mert ott úgy vettem észre (bár csak egy tantervet találtam meg azóta, a Corvinusost, sehol máshol nincs fent az oldalon) hogy kevésbé elméleti, inkább gyakorlati tudást ad. Köszi amúgy :) Megkérdezhetem mit dolgozol?

2018. szept. 12. 20:37
 4/9 A kérdező kommentje:
Első, a CFA-t nem vettem észre, ez is tetszik! :)
2018. szept. 12. 20:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen a CFA az jó cucc, nem tudom pontosan hogyan készülnek fel rá de akiknek van, olyan büszkék, hogy kiírják a nevük mögé. :))
2018. szept. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Nemzetközi gazdálkodáson voltam, nálunk sem a pénzügyet, sem a számvitelt nem tanították normális szinten, sőt, kb nevetséges volt. Most Big4-nál vagyok pályakezdő elemző. Egy unokatestvérem a Corvinusra ment msc-re, nagyon tetszett neki, azt mondta gyakorlatias az oktatás. Plusz a Corvinosan van duális képzés.
2018. szept. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hm, hát most ennyi infóból nagyjából úgy döntöttem, hogy vagy maradok a BGE-n befektetési bankáron, vagy Corvinus bankmenedzsment. A többit teljesen elvetettem. Még ez a kettő között vacilálok, de végülis még 1 teljes évem van eldönteni, csak jó tudni a lehetőségeinket. Második: gratulálok, akkor igazából így, hogy nem volt annyira jó a képzés, vagy inkább úgy fogalmazok, "szakmai", így is sikerült elhelyezkedned. Az elhelyezkedéstől én nem félek, megvan a helyem, csak inkább ismeret bővítés céljából szeretnék fejlődni, meg ezeket tudom hasznosítani bőven a munkahelyen. Az is lehet, hogy ha meglesznek a további terveim (pl. családalapítás) még mindig megcsinálhatom a másikat is, sosem késő tanulni szerintem. Nekem 6 szaktársam is van, aki most 40 felett van és pörögnek ezerrel :)
2018. szept. 15. 21:25
 8/9 anonim válasza:
A kérdezőtől kérdezném, hogy végül hogy alakult a pályafutásod, tanulmányaid? :)
2022. okt. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Heni93 válasza:
Kedves Utolsó, ne haragudj, hogy most írok. Igen, végül a Minősített befektetési tanácsadó képzést végeztem el, de őszintén szólva, anélkül is tovább tudtam volna menni (most prémium befektetési tanácsadó vagyok) és enélkül is felvettek volna, de egy tudásnak jó lesz. :) közben 30 lettem, de még nincs gyerek, most lesz az esküvőnk. Végülis időben vagyunk még :) csak elhúzódott minden :)
jan. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!