Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire éri meg manapság a...

Mennyire éri meg manapság a mérnök-közgazdász szakirányú továbbképzést elvégezni?

Figyelt kérdés
Eddig megszerzett diplomáim: BSc gépészmérnök (anyagtechnológia), MSc gépészmérnök (gépgyártástechnológia és gyártási rendszerek). Jelenleg a mérnök-közgazdász szakon gondolkodom, hogy lehet megérné elvégezni, viszont semmi tapasztalatom, ismerősöm nincs aki tudna véleményt, információt adni (kivéve, hogy a közgáz nem az egyszerűbb szakok közé tartozik). Konkrétan az érdekelne, mik az elhelyezkedési lehetőségek (pozíciók, cégek, amiket meglehet célozni), fizetések (hozzávetőlegesen), illetve mennyire életképes ez a szak.

2015. aug. 16. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Hmm, ez engem is érdekelne.
2015. aug. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekelne. Mindenesetre az biztos, hogy nagyon jó kombó a mérnök-közgáz. Ha vannak vezetői ambícióid, és mint én is, tartasz tőle, hogy hozzá nem értő főnökök csicskáztassanak hosszú éveken át, akkor nagyon érdemes belevágni! De részletesebben jó lenne, ha kerülne valaki, aki konkrétan elvégezte már a képzést, vagy legalábbis benne van már a folyamatban.
2015. nov. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Elvégeztem a mérnök-közgazdászt, azután a rendes közgazdász mestert is.


Mérnök-közgazdász: alapos, széleskörű ismereteket adott. Ami szakmában, vezetői munkában, pályázati projekteknél jól hasznosítható. A mérnök-közgazdásszal jó projektmenedzser lehetsz, vagy saját vállalkozásod vezetője. Azonban gazdasági vezető nem lehetsz vele, oda a rendes közgazdász oklevél a követelmény. A SZTE mérnök-közgazdász szak nagyon jó volt, elégedett vagyok vele ma is.


Ha csak pénzügy-számviteli ismeretekre vágysz és vezetői ismeretek nem fontosak, az OKJ-s pénzügy-számvitel és a mérlegképes könyvelő is megfelelő lehet, ha nem akarsz túl sok időt, pénzt belefektetni.


Mester szakos közgazdász MBA szakon: ma már gépészmérnök diplomával is elérhető egy MBA program, ami mesterszakos közgazdász oklvelet ad, 2 - 2,5 év alatt. Nem is olyan drága, mivel mesterszakokra a felsőoktatási törvény korlátozta az elkérhető költségtérítést.


Közgazdász mesterszak marketing szakon: is ideális lehet egy gépgyártástechnológusnak pl. BME képzései, államilag támogatott formában is elérhető, megfelelő felvételi pontszámmal - ami az eddigi leckekönyv eredményeid, oklevelek stb., szakmai tevékenység időtartamából képzett pontszám és szakmáddal, elképzeléseidről való beszélgetést jelent.


Nagyon szuper a közgazdász mesterképzés a BME-n - mindegyik szaknak vannak közös tárgyai -, itt is végeztem azóta.


További különbségek: a BME-n jegyzetek, előadásvideók és tetszőleges oktatási nap, péntek és szombaton is leadják ugyanazokat az előadásokat. Mindkét képzés heti egy napos, Szegeden csak szombat volt, és ott a jogász-közgazdászokkal együtt tanulsz. Nagyon hasznos tud lenni mind a rendes mester, mind a szakirányú továbbképzéses forma - tanulni ugyanannyit kell kb., viszont sok tekintetben nagyon más tárgyakat és tantervet tanultunk - a közgazdaságtannak nagyon sok területe van - talán a mérnök-közgazdász szélesebb spektrumban oktatott, a mester közgazdász pedig mélyebb ismereteket adott - a legfrissebb tudományos ismeretek alkalmazására -, kifejezettebben vezetői elitképzés. Nagyon sok oktató a BME-n mérnök, gépészmérnök alapdiplomával rendelkező közgazdász, ezért rendkívül jól absztrahálják és szemléletetik a legbonyolultabb elméletet is. Rendkívül élvezetesek az előadások! Ez a különbség, úgyhogy ha gépészmérnök vagy, irány a BME közgazdász mesterképzése!!!! Nem fogod megbánni, és persze a mérnök-közgazdászt sem, de ha mérlegelhetsz és lehetőséged van rá,mindenképpen BME, itt még a számvitelt (1 félév) is meg fogod szeretni - gépészmérnök - közgazdász kandidátus fiatal oktató színvonalas előadásában, amely előtt könyvvizsgáló oklevéllel már rendelkező hallgatótársak is meghajoltak. :) Hogy valóban senki ne vezethessen meg: BME!

2016. júl. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó hozzászólást, igen részletes. Már egy évet lehúztam Miskolcon és nem bántam meg. Még egy év van hátra, úgyhogy utána remélem lesz egy ugrás a karrieremben. Én is úgylátom, hogy itt nem gazdasági vezető, számviteli szakértő képzés folyik, viszont részletes rálátást biztosít pl. egy termelő, szolgáltató cég minden szegletére. Így remélni tudom, hogy a későbbiekben ezt a tudást vezetőként kamatoztatni tudom. Pl. úgylátom, hogy üzemvezetői, gyáregység vezetői pozíciókhoz ez a képzés tökéletes (talán a legjobb?). Gazdász Msc-n is gondolkodtam de sajnos sokkal drágább (330e/félév). Ezen képzés után már biztosan nem kezdek újba (esetleg továbbképzések),int gazdász nem szeretnék dolgozni, az első diplomám vonalán szeretnék maradni csak magasabb pozíciókban.
2016. aug. 21. 21:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Mérnökiről hogy lehet gazdász msc.re menni? Amúgy én is Miskolcon tanulok és hasonló terveim vannak.
2016. aug. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elvégzel egy BSc szakot, onnantól gyakorlatilag bárhová mehetsz MSc-re, csak számolni kell vele, hogy lesznek plussz tárgyaid (pótolni kell a BSc gazdász kimaradást kb.).
2016. aug. 22. 21:58
 7/8 anonim válasza:
Látom, jó régi válaszok vannak. Nekem a kérdés most vált aktuálissá, valakinek valamilyen tapasztalata azóta?
2018. júl. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ebben az országban mindenki vezető akar lenni! :) Arra születni kell. Sok sikert mindenkinek! :)
2018. szept. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!