Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » December 3. an toltom a 16-ot...

Niceszisz kérdése:

December 3. an toltom a 16-ot es ugye addig meg tankoteles vagyok, de igazabol en mar most nem mennek be az iskolaba, milyen lehetosegek vannak? Mit tudnak velem kezdeni?

Figyelt kérdés

2018. szept. 12. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elvisz a gyámügy konkrétan.
2018. szept. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Nem addig vagy tanköteles, hanem a tanév végéig. A szüleidtől megvonják a családi pótlékot, védelembe vesznek, hetente járnak a szüleid nyakára.

Mit akar 8 osztályos végzettséggel kezdeni?

2018. szept. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Megoldhatod ha nagyon úgy gondolod, hogy nem szeretnél suliba járni, DE:


2011. évi CXC. törvény 45.§ 3. bekezdés

"A tankötelezettség annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tanuló a tizenhatodik életévét betölti. A sajátos nevelési igényű tanuló tankötelezettsége meghosszabbítható annak a tanítási évnek a végéig, amelyben a huszonharmadik életévét betölti. A tankötelezettség meghosszabbításáról a szakértői bizottság szakértői véleménye alapján az iskola igazgatója dönt."

(igen, direkt kikerestem neked)


A törvény az törvény: ha hirtelen nem jársz be suliba, a következő tanév elejéig akkor előveszik a szüleid. Aztán bíróságra megy az ügy, szüleidet megbüntetik, téged meg berakhatnak egy BV intézetbe a fiatalkorúakhoz, és ott kötelező az iskola ha tetszik ha nem. Meg ugye persze sehova máshova sem mehetsz, börtönről lévén szó.


Te döntésed, engem úgy igazából egyáltalán nem érdekel, de gondoltam leírom a lehetőségeket.


Milyen terveid vannak összesen 8 általánossal (már ha az megvan, és nem buktál össze-vissza)?

Milyen munkát szeretnél végezni?


Ugye remélem tudod, hogy csak 8 általánossal SEMMI értelmes munkát nem fogsz tudni találni, csak betanított robotolást. Csomagoló, utcaseprő, segédmunkás, takarító, stb. De amihez már gondolkodni kell kicsit is, az kiesik a lehetőségek közül.


Én a helyedben maradnék és leérettségiznék. Azzal már többet lehet kezdeni, és ha évek után rájössz, hogy szeretnél OKJ-t (ne adj isten 180 fokos fordulatot vesz a hozzáállásod, akkor egyetemet) akkor jelentkezhetsz. Huszon/harmincévesen leérettségizni nem könnyű dolog, ha 10+ éve nem ültél iskolapadban.

Most még valószínűleg úgy gondolod, hogy jó az élet, élvezzük ki, minek tanulni úgy is felesleges. Csakhogy ha nem fogsz tanulni, akkor olyan sebességgel pakolhatnak ki otthonról és vonhatják meg az eltartást a szüleid amint 18 leszel, hogy csak na (18 éves korodig még véd a törvény, utána csak akkor, ha tanulsz). Aztán onnantól megoldod ahogy akarod.


Egy érettségi semmiség. Utána nem kell továbbtanulni, de legalább később is megvan a lehetőséged rá.


+ enyhén lenézik manapság azokat akiknek még egy érettségi sincs meg, pedig semmi nem gátolta meg benne.

2018. szept. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönk mindent
2018. szept. 12. 21:04
 5/6 Andizsuzsi ***** válasza:
34%

"téged meg berakhatnak egy BV intézetbe"


Azért hülyeségeket ne beszéljünk.

2018. szept. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, "enyhén" elszóltam magam. Spekulálni akartam, a kérdező hozzáállásából kiindulva, de nem írtam le, mert mégis spekuláció.

Valóban nem tehetik be BV-be.

Elnézést!

2018. szept. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!