Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középszintű angol érettségi...

Középszintű angol érettségi és az angol nyelvvizsgát külön számítják a továbbtanulásnál vagy üti egymást a kettő mint az emelt és nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Jövőre készülök az egyetemre és fontos lenne számomra, hogy hogyan számítják ezt az esetet. Mert ha üti egymást a kettő és csak az egyik dologra kapok pontot akkor muszáj mással pontot szereznem. Az angolt és a történelmet számítják pluszba a szakhoz a felvi alapján nekem.( gazdálkodás és menedzsment). A válaszokat előre is köszönöm!

2018. szept. 13. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben emelt angollal és törivel megvan a +100 pont. Ha középszintű angol, akkor +28 pont a nyelvvizsgáért, +50 a töri emeltért. Olyan nincs, hogy +50 pont emelt angol, és +28 pont nyelvvizsga. Az esetedben a 2 emelt lenne legcélszerűbb, én így kerültem be államira nemzetközi gazdálkodásra.
2018. szept. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak az egyikért jár pont

(vagyis az emelt érettségiért)

2018. szept. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Eddig nekem egy középszintű angolom van. A nyelvvizsgát októberbe csinálom. Így a felvi alapján megvan a pont. Viszont abban nem vagyok biztos hogy figyelembe veszi a kalkulátor hogy középszintű angol érettségi és nyelvvizsga is van és így esetleg többet számol mint amennyi valójában van. Mert ha a nyelvvizsga miatt nem számítják külön a középszintű angolt akkor nem lesz elég a pontom.
2018. szept. 13. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!