Váltsak szakot?

Figyelt kérdés

Nagyon elszomorít, de sajnos rájöttem, hogy a szakom nem nekem való. Nem ez az én álom munkám amit tényleg szívesen csinálnék.

Szeretnék váltani azonban nem tudom megmerjem -e tenni, mert már 20 éves vagyok.

Csak 21 évesen tudnám kezdeni. Tudom, hogy mi az a szak ami a leginkább érdekel és már bánom nagyon, hogy nem azt kezdtem el annó.

Csak az a baj,hogy maga a másik szak elég hosszú 6 éves lenne. 27 évesen végeznék. Ti belemennétek ebbe a váltásba?

Még hozzá lány is vagyok :/



2018. szept. 14. 09:09
 1/6 anonim válasza:
100%
Bele, hát! Egy életed van, több esélyed nem lesz rá! Ha úgy érzed, hogy az egész szar úgy ahogy van, akkor tegyél ellene, senki más nem fog. Nekem most az iskolámmal volt ez aktuális, és sosem történt még velem jobb dolog ennél a változásnál. Csak bíztatni tudlak, remélem megtalálod ami igazán érdekel. És még valami : s o h a n e m k é s ő !
2018. szept. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a megélhetési esélyekben nincs ordító különbség a kedvenced kárára, akkor igenis válts. Mérlegeld azt, hogy egész hátralévő életedet meghatározza, hogy olyat csinálsz-e, amit szeretsz vagy amit nem szeretsz. Azért az előtted álló több évtized mellett eltörpül az esetleges plusz 2-3 év, nem? Ráadásul ma már 30 éves korig tanulni sem kirívó. Sokan járnak így egyébként, hiszen középiskola utolsó évében való pályaválasztási kényszer kissé korai. Az ember ki se lát a tananyagból, alig tudja felmérni a lehetőségeket vagy akár azon gondolkodni, hogy mit szeretne felnőttként csinálni. A bátrabbak ilyenkor váltanak, a kényelmesebbek vagy akik nem tehetik meg más okból, vagy megszeretik, amit tanulnak, vagy már diákéveikben belefásulnak a témába. Az ember bármikor találkozhat egy olyan új szakmával, amiben kiderül, hogy őstehetség vagy szenvedélyesen beleszeret. Rengeteg érv szól amellett, hogy az emberek szeressék, amit csinálnak. Pl. egészségmegőrzés, magas színvonalú munkavégzés stb. Megéri váltani, bármikor.
2018. szept. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy válts szakot! Csókay András doktor, biztos ismered, a híres agysebész előbb matematika szakot végzett, és utána végezte el az orvosit! Ezt nevezem!!
2018. szept. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Méghozzá egy szó, egy egyetemistának kellene tudnia.
2018. szept. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4: nem ez az egyetlen hiba a kérdésben,

× vessző hiányzik az amit/ azonban/ ami és a 6 előtt

× álommunka egyben

× meg merjem-e tenni külön, hiszen a 'meg' igekötő a tenni-hez tartozik, 'megtenni' szeretne valamit, nem 'megmerni' lásd ezt viccesen: [link]

× szóközhiány, szóközfölösleg

× anno rövid o

Én is szoktam sajnálni, amikor értelmiségi pályán lévőktől olvasok elütéseket, de itt kilátásban van, hogy a kérdező még jó ideig koptatja az iskolapadot, így azért van némi esély a nyelvi igényesség fejlődésére, különösen, ha sok olvasnivaló lesz a tananyagban és gyakran kell irományokat fogalmazni. ;) A lényeg, hogy magas színvonalú könyveket olvass, ne netes jegyzeteket, mert az internetes anyagok rendesen leronthatják a helyesírást. Már hajdan topnak számított híres újságok online változatai is hemzsegnek az elütésektől, fogalmazási hibáktól.

2018. szept. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze! Azt tanulj amit szeretnél!


Én 21 éves elmúltam mikor elkezdtem az egyetemet.. előtte dolgoztam és szereztem egy okj-t

2018. szept. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!