Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha Biológiából tökéletesre...

Ha Biológiából tökéletesre érettségizem akkor mehetek orvos szakra?

Figyelt kérdés
Itt a patológia érdekel. Bár más szakokat is ki néztem. De most látom hogy egyetemen 1 millió egy félév egyetemen. Tehát 2 millióért fizetek 1 évet? Honnan szerezzek én ilyen sok pénzt?
2018. szept. 14. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Igen, két 85+% -os biológia és kémia/vagy/fizika emelt szintű érettségi kell a felvételihez is. Ha állami finanszírozott formában mész, akkor nem kell tandíjat fizetned, ha költségtérítésesre, akkor pedig igen, 1millió egy félév.
2018. szept. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Es akkor honnan szerezzek 2 milliót?
2018. szept. 14. 13:49
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Nincsenek már államilag támogatott féléveid?
2018. szept. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
87%

Az orvosin is vannak állami helyek.

Ha mégis fizetősre kerülsz, akkor a tandíjra felveheted a Diákhitel2-t.

2018. szept. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
13%

Ahogy látom kedves kérdező, hogy te neked nagy gondod van a pénzzel.

Akkor én ezt a pályát nem ajánlom neked, mert egy orvos nettó keresete nagyon megközelíti a nullát..

Inkább válts elképzelést?

És amúgy nincs államilag támogatott féléveid?

2018. szept. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%

"Ha Biológiából tökéletesre érettségizem akkor mehetek orvos szakra?"


Nem. Ahhoz, hogy orvosira mehess egy viszonylag jó emelt biológia érettségi mellé kell még egy emelt kémia vagy fizika is. Viszont, ha jó tanuló vagy, és a többi érettségid is jól sikerül majd, akkor bőven nem kell, hogy tökéletesek legyenek, és egyáltalán nem kell, hogy mindkettő legalább 85%-os legyen. (nekem spec. egyik sem volt annyi)


" De most látom hogy egyetemen 1 millió egy félév egyetemen. Tehát 2 millióért fizetek 1 évet?"


Orvosin elenyésző azok száma, akik önköltséges képzésre járnak, de ha te arra járnál, akkor igen, annyi a tandíj. 1.350.000 ft/félév, tehát 2.700.000/félév.


"Honnan szerezzek én ilyen sok pénzt?"


Államira jelentkezz. Ha esetleg elsőre nem sikerül, akkor inkább fuss neki másodszor következő évben.

Ha mégis az önköltségesnél maradnál, akkor diákhitel2, a suli elvégzése után meg pár év külföld, hogy vissza is tudd valamikor fizetni.

2018. szept. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!