Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire lehet tanulni a...

Mennyire lehet tanulni a Semmelweis Egyetem kollégiumaiban?

Figyelt kérdés
A Semmelweis Egyetem Általános Orvosi Karára készülök, jelenleg 12. évfolyamosként. Az egyetemtől messze lakom (~225 km), ezért vagy a kolesz, vagy az albérlet jön szóba. Olvasgattam néhány koleszról, így a Hársfáról is, ami eléggé szimpatikus, de azt hiszem elsőévesként bekerülni 0 az esélyem, főként, hogy szakkolesz. A Tömő nem tűnik még rossznak, nincs is messze, gyalog is egy gyenge 20 perc alatt az EOK épületénél lehetek. Mennyire lehet tanulni a koleszokban? Egyedül, nem hangosan, de azért halkabban beszélve, "hangosabban suttogva" szoktam tanulni, de ha nagyon muszáj magamba is megy, tátogó szájjal... :D Köszi a válaszokat! :)

2018. szept. 7. 21:28
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
magamban*
2018. szept. 7. 21:29
 2/17 anonim ***** válasza:
41%

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem a kolikka ráérsz foglalkozni, ha már felvettek, vagy legalább amikor már tudod a pontjaidat. Elhiszem, hogy a SOTE a minden álmod, és, hogy mindent próbálsz megtenni azért, hogy bekerülj, de ne éld még bele magad, 1-2 ponton is múlhat a dolog, és akkor nagyon rossz lesz. Plusz, én babonaságból ilyennel nem is akarok foglalkozni, míg fel nem vesznek, mert amúgy nekem is az a célom. :)

Bocsi, hogy nem tudtam érdemben válaszolni. Sok sikert.

2018. szept. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%
Emellett pedig kollégium terén általában nincs nagyon mit válogatni, ami jut, az lesz, és hidd el, örülni fogsz neki.
2018. szept. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyos vagy, hogy válaszoltál, de elsősorban olyanok válaszait várom, akik tapasztalattal rednekleznek. Igen, egyetértek veled abban, hogy 1-2 pont is marha sokat számít a bejutáshoz, azonban az én álláspontom az, hogy nem így kell hozzáállni. A másik, hogy mindig is kitűnő voltam, a megyében a legerősebb gimibe járok. Azért fontos nekem, mert valószínű ez alapján fogok dönteni.. :D Azért köszi, tényleg. :)
2018. szept. 7. 22:28
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
A szobában lehet hangosan suttogni, ha a szobatársaidat nem zavarja és ők se téged, meg kell beszélni velük. Nekem egy volt szobatársam ezt csinálta, engem nem zavart. Vannak még tanulószobák minden koliban, de ott csöndben kell lenni. A harmadik opció, hogy keresel valami félreeső helyet valamelyik közösségi térben, ezt is csinálják páran, de nyilván csak akkor működik, ha nem zavar, hogy ott néha mászkálnak emberek.
2018. szept. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
27%

Egy osztálytársamat a SOTE-ra vették fel, utánanézett a koliknak, azt mondta kizárt hogy ő azért fizessen, inkább albérletbe ment.

A kolikról általánosságban annyit tudok mondani, hogy a gólyákat a legrosszabba teszik, szakkoliba biztos hogy nem vennének fel első évben. Én a koliban is tudtam tanulni, de nehéz volt koncentrálni, hogy 2 ember mászkált fel-alá mellettem. A hangosan suttogva tanulás kizárt egy közös szobában, a szobatársa(i)dat nyilván zavarná, ebből rengeteg konfliktusotok lenne.

Általánosságban azt tudom mondani, ha van rá keret, mindenképp albérletet válassz.

2018. szept. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
39%
(5. vagyok ismét) Egyébként én ismertem embereket, akiket gólyaként felvettek a Hársfába, igaz, nem sok esély van rá, de el kell menni a felvételi táborba és meg kell győzni őket, hogy jó fej vagy. Legalábbis 5 éve így működött.
2018. szept. 8. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
Engem nagyon zavarna, ha valaki folyamatosan magában beszélne, miközben tanulok vagy élem a hétköznapjaimat. Emiatt többször elő is fordult, hogy a szobatársammal együtt mindketten füldugót használtunk tanulás közben. A szakkollégiumról nagyon sok kérdésre válaszoltam már ezen az oldalon (elég hosszan), kérlek keress rájuk. A lényeg, hogy a felvételizők többsége és ebből következően a felvettek többsége is elsőéves. A túljelentkezés általában 2-3-szoros, de kaphatsz külsős státuszt, ha nem jut hely, és a habilitációs bizottság szeretne a közösségben tartani. A félévi felvételin sokkal kevesebben vannak, de azt csak akkor rendezik meg, ha van üresedés. A felvételi táborban nem csak azt kell bizonyítanod, hogy jófej vagy, hanem elsősorban azt, hogy önálló gondolkodásra képes, elhivatott hallgató vagy, akinek céljai vannak a választott hivatásával, és emiatt harmadévtől saját érdeklődéséből fakadóan hajlandó tudománnyal is foglalkozni, amellett, hogy magas színvonalon tanul. Sok sikert kívánok az érettségihez!
2018. szept. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%
Én vendégszobában laktam a Selyében magamban, igaz többet kellett fizetni érte, de mivel magadban vagy egy szobában, senkit sem zavar, ha hangosan tanulsz. Egyébként a Semmelweisnek van 0-24 órás könyvtára, ha mégsem tudnál a szobádban tanulni.
2018. szept. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as! Köszönöm szépen a válaszod és a jókívánságot! :) Igen, engem is zavarna, ha magában beszélne valami mellettem, úgyhogy igazából ezt az ötletet el is vetettem. Tátogással is megy, a lényeg, hogy mozogjoa szám... :D (Az talán nem zavar senkit. :) )


Kedves utolsó! Köszi! Lehet vendégszobában is lakni? Mármint azért társasági ember vagyok bizonyos fokon, a koleszt már megszoktam, de ha egyedül lennék a szobában, tanulás szempontjából az lenne a legjobb.

2018. szept. 8. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!