Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Osztatlan angol és történelem...

Osztatlan angol és történelem szakos tanár szakról vélemények?

Figyelt kérdés

2018. szept. 14. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem a legjobb párosítás. Töri szakos tanárból Dunát lehet rekeszteni, és nyelvek közül is az angol a legáltalánosabb. Nehezen fogsz tudni elhelyezkedni szakmán belül. Különórákat inkább csak az angolból tudsz tartani, töri esetén ez nem jellemző. Ha nem szakmán belül szeretnél elhelyezkedni, akkor viszont nem sok helyen tudod hasznosítani ezt a papírt.

Én azt javaslom, hogy ha már humán beállítottságú vagy, akkor inkább két nyelvszakot próbálj meg elvégezni, azzal nagyságrendileg több lehetőséged lesz, kiváltképp, ha valamilyen ritkább nyelv a második.

2018. szept. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom,hogy mindenhol tanárhiány van.
2018. szept. 15. 10:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyelvtanárból ténylegesen hiány van M.O-n. Ezt középiskolás diákként ki tudom jelenteni. Szakmai tárgyakból és nyelvből vesznek fel akár tanári képzés nélkül tanárokat, mert hatalmas hiány van.
2018. szept. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Amúgy maga a szak nehéz?
2018. szept. 15. 17:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem igaz, hogy angoltanárból vagy történelemtanárból rengeteg van. Nagyon jó ez a párosítás, nyelvszakosként óriási szükség lesz rád. Kéttannyelvű iskolákban pedig amúgy is hiány van olyanokból, akik történelmet idegen nyelven oktatnak, szóval egy ilyen kiegészítő képzéssel majd még több lesz a lehetőséged. Maga az angol szak, ha jól beszélsz angolul és szereted az irodalmat, történelmet, civilizációt, akkor nagyon könnyen elvégezhető. A töriről nem tudok nyilatkozni.
2018. szept. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!