Milyen iskola tényleg a Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnokon? Milyenek a tanárok? Milyen a természettudomány szak? Nehéz? Milyen felvételi pontokkal vesznek fel?

Figyelt kérdés
Én kitünő tanuló vagyok mert nagyon szorgalmas és elszánt tudok lenni mindig
2018. szept. 14. 20:16
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Én természettudományi szakon vagyok jelenleg. Igen, bátran kimondom a hogy nehéz, mert a termeszettudomanyi az az osztály, amitől a legtöbbet várják el, mert ez az "elit" osztály (nem mintha a többi nem lenne jó).

Alapvetően egy nagyon szimpatikus és barátságos hely szerintem.

A tanárok olyanok, amilyenek, vannak közöttük szívósak, vagy akik sokat (tényleg sokat) várnak el, de akad olyan is aki nagyon jól tanít és nem az a szigorú típus.

A felvételiről csak annyit, hogy kicsit nehéz erre a szakra bekerülni, mert sokan jelentkeznek, de nem annyian mint pl a társadalomra. Nálunk volt olyan, akit 70.-ként is felvettek a rangsorban. Úgy tudom, hogy ebben az évben a magyar felvételi lesz a nehéz, azon belül is a nyelvtan szóval arra jobban hajts rá, a matek az könnyebb lesz.

Ha van még kérdésed, nyugodtan keress fel privát üzenetben:D


Egy mostani Verseghys

2018. okt. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hali!

Teljesen egyetértek az előttem szólóval. A felvételit fontos, hogy jól írd meg, de ne görcsölj rá! A természettudományi szakon háromszoros túljelentkezés szokott lenni. A ponthatárok nagyon változóak ez attól is függ, hogy mennyire nehéz a feladatsor meg, hogy mennyien jelentkeznek. Nagyon jó a suli. Imádom a közösséget, a tanárok is poénkodnak, jófejek. (persze tudnak szigorúak is lenni) Persze vannak hullámvölgyek, és van hogy bizony este 11 óráig tanulni kell, de ha szorgalmas vagy és nem adod fel, akkor menni fog. Kelleni fog egy jó fél év mire megszokod a tempót és kiismered a tanárokat. Nem kell megijedni, ha először nem úgy megy ahogy elképzelted. Amikor bekerültem (elég gyenge általánosba jártam) nekem annyira sok volt ez a tempó, hogy már az első hónapban volt, hogy nem aludtam két napig. Azóta meg alig tanulok 2-3 órákat és mégis jobbak a jegyeim mint kilencedikben.

Összesítve: Bekerülni nehezebb mint bentmaradni, először nehéz lesz, de nem kell megijedni. Ami a legfontosabb: Ne görcsölj rá! Minden rendben lesz. :) Sok sikert!


Egy természettudományis diák

2018. nov. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!