Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Filológia vagy természettudomány?

Filológia vagy természettudomány?

Figyelt kérdés
A ti véleményetek szerint melyik a jobb?

#ballagás #felvételi #9-12. osztály
2017. júl. 13. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
A természettudomány
2017. júl. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy későn írok, de ez a te érdeklődési körödtől függ. Ha természettudományokra mész, elég jól kell tudd a matematikát, a fizikát, kémiát, biológiát, szóval abtermészettudományokat. Filológián rengeteget kell olvasni (legalábbis nálunk), és nyomatják a nyelveket. Mondjuk nyelvek mindenhol kellenek, de itt főleg. Ha azzal, hogy melyik a jobb, arra gondolsz, hogy melyik az erősebb szak, akkor attól függ. A mi sulinkban mindkettő van, és az én évfolyamomban például a filológia erősebb (és nem csak azért mondom, mert én is ott vagyok), de a tavalyi végzősöknél nagyon gyenge volt, és a természettudományok messze túlszárnyalta.

Bár én nem lakom Magyarországon, de szerintem ez nálatok is így van. Nekünk például ezen a szakon nem is kell matematikából érettségizni, a tesómnak meg (aki természettudományokon volt) töriből nem kellett.

De, ha nagyon hadilábon állsz a fizikával, meg ezekkel, akkor szerintem nem éri meg term-re menni, mert csak kínlódni fogsz. Ha meg olvasni utálsz, akkor filóra nem éri meg. Hajrá! :)

2017. aug. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Imádok olvasni, fogalmazni, egyszerűen szeretem:D érted

Most jelenleg a matematikával elég rossz helyzetben vagyok, de szerintem ha oda teszem az eszem, akkor minden oké lenne.

(Én se lakok Magyarországon) '18-ban fogom kezdeni a 9. osztályt, azaz most 14 éves vagyok, de már most tervezgetem', hogy hova, és milyen szakra akarok, és szeretnék menni..

Meglehet, hogy a filológiát fogom választani, mert a természettudománynál lehet, hogy a matematikával szenvedni fogok://

De majd meglátom, ha 8.-ban minden rendbe lesz a matekkal, akkor oda fogok majd menni :D ..Nagy álmom, hogy állatorvos lehessek(:

Remélem minden jól sikerül majd.. Nagyon köszönöm :D

(Ment a pacsii)

2017. aug. 5. 22:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Tény, hogy természettudományokról könnyebb állatorvosnak készülni, de, ha nagyon nagy ambíciód van, bármilyen szakról eljuthatsz oda, ha 11-12-ben különórákra jársz. Bár szerintem ahhoz tényleg sokat kell dolgozni...
2017. okt. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!