Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért tanulok annyira nehezen?

Miért tanulok annyira nehezen?

Figyelt kérdés

Azt vettem eszre, hogy kicsi korom ota szenvedes a tanulas nekem. Egyaltalan nem talalok olyan modszert, ami megkonnyitene a tanulasi folyamataom es ezaltal az eletkedvem is elmegy, es a hozzaallasom se 100%-os a sok kudarc miatt. Allamvizsgara annyit tanultam, megis 2es -3as erdemjegyekkel vgeztem. Most angol nylevvizsgamra keszulok, de most pont ugy erzem, mintha semmit nem ertenek ebbol CCN csatornan, pedig korabban, mar hireket is vegig hallgatam tobbszor is. Mitol lehet ez?

Az a problemam, hogy a tanulasi nehezsegeim kiutkoznek mas egyeb eletteruleten is. Legyen az szexualis, vagy munkahelyi. Megallom a helyem, es nagyon szeretnek is, de egyszeruen sok energiat adok ki, ami mas embernek szinte semmi.


Van meg esetleg mas is aki hasonlo cipoben jar? Lehet ezen javitani, valtoztatni?

Megtudom ezt konnyebbiteni valaha is magamnak?


Valaszokat elore is koszonom!


33/L


2018. szept. 16. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Milyen módszerekkel próbálkoztál eddig? Nekem csak úgy megy, ha van saját jegyzetem róla (miközben írom, már tanulom is), utána sokszor elolvasom magamban, utána hangosan is, aztán a fontosabb kulcsszavakat, összefüggéseket hangosan felmondom, egészen addig, amíg nem megy hibátlanul és nem akadok meg. Fontos, hogy ne magolj, értsd meg a lényeget, a többi lehet rizsa.
2018. szept. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nyugodj meg nem mindenki tanul könnyen! Sőt!


Bosszantó, hogy tényleg vannak, akik szinte csak elolvassák és már tudják az anyagot, más meg órákon keresztül nyűglődik fölötte - sajnos ez egyéni adottság kérdése.


Vannak olyan részek, amiket muszáj bemagolni, mert máshogy nem megy.


Általában a könnyen tanulók szokták itt osztani az észt, hogy lusta, akinek még nincs nyelvvizsgája, meg hlye, aki még egy középfokot sem képes letenni és stb, és el sem tudják képzelni, hogy milyen rossz azt átélni, amikor valaki 10 óra kínzás után tanul meg annyit, ami neki egyszeri elolvasásra bent ragadt a fejében....


Nekem is ez a problémám: rengeteg energiabefektetés nulla haszon. Másnál meg pont az ellenkezőjét látom: sokat szórakozik, mindenre jut ideje, alig tanul és mégis többet tud. Dühítő és elkeserítő! :(


Nem az fáj, hogy neki jól megy, hanem az, hogy nekem nem. :(


Konkrétan ismerek több olyat, aki csak az órán hallottakból sikeresen levizsgázott és mellette egy percet nem tanult otthon - irigylésre méltó, és bámulatos!


De nem vagyunk egyformák.


Szerintem ez lelki alkat kérdése is. Akiről minden lepereg, az talán jobban tud koncentrálni és nem a sérelmein, meg a kudarcain rágódik.


Aki lúzer, az nem feltétlenül hlye is, csak az ő sorsa nehezebb és több minden zavarja, bántja a koncentrálásban, esetenként még a zűrös családi háttere, egyéb körülményei is gátolják.


Erre meg azzal jönnek, hogy ezek csupán kifogások..., na de aki benne van, csak az értheti meg igazán....

2018. szept. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tanulom az angolt, es mindig elfelejtem a megtanult szavakat....ugyerzem egy rohadt korfogasban vagyok, aminek sose lesz vege, es nem haladok egy metert sem....🤦🏽‍♀️

Aztan itt a van a nyelvtani resz. Vhogy egy-egy bizonyos nyelvtani szerkezetet nem vagyok kepes megtanulni.😟 Rettento idegesito, hogy nem latok benne ertelmet es osszefuggest. Volt kulfoldi parom, miatta is kezdtem el, mert nem tudtam kifejezni magam. De az angol nem volt az Ő anyanyelve se, Így ő sem helyesen beszélt. Nem akartam magamra szedetten angolul tanulni, pontosan a nyelvvizsga miatt, mert tudtam hogy oda nagyon helyesen kell majd megtanulom, ezert igyekszem tanarral tanulni, de igy is nehez.. Sok reszletre kell figyelni....

Szakmai angolra keszulok, remelem sikerul Januarban. Most az angol alap és az angol általános középfok között vagyok. Két szint között mocorgom.

2018. szept. 16. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!