Hova menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok és fogalmam sincs hova menjek továbbtanulni. Ami érdekel az a színészet, a rajzolás és a lovak. A színészettel az a baj, hogy nagyon nehéz bekerülni és nem is vagyok biztos abban hogy ez az amit egész életemben csinálni akarok. A művészeti egyetemek pedig nagyon drágák és nem engedhetem meg magamnak. A lovas szakmákkal az a baj, hogy egyrészt már 2 éve nem voltam lovagolni, a másik pedig hogy nem fizetik meg itthon. Nem tudom mit csináljak

2018. szept. 16. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos?
2018. szept. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ahhoz szerintem kéne a biosz érettségi ami nekem nem lesz.
2018. szept. 16. 18:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Melyik tárgyakból vagy jó? Milyen fakultációkat választottál? Továbbtanulás alatt csak egyetem játszik nálad, vagy OKJ is?
2018. szept. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
5%
Ez az a pont amikor fel kell nőni és le kell tenni a lovakat rajzolok tinikislány hobbit és el kell kezdeni megélhetésben, felelősségvállalásban gondolkodni. Hogyan fogsz megélni maholnap felnőtt vagy! Ébresztő!
2018. szept. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A felvin van sok önismereti/pályaválasztó teszt, illetve egy személyes tanácsadóhoz is elmehetsz. Emellet pedig a felvin szintén ott van minden létező szak listája.

Az sem baj, ha kihagysz egy évet. Inkább az, minthogy meggondolatlanul kezdj neki egy olyan diplomának amit pár hónap után nem szeretnél.

2018. szept. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Figyelj, Kérdező! Te ne mondj le az álmaidról!


Pénzt keresni azzal is tudsz majd, ha az érdeklődési körödnek megfelelő irányban fejlődsz tovább és ha jó vagy abban, amit csinálsz és esetleg nem csinálja más, vagy csak rosszabbul, vagy máshogy, te még nyerhetsz!


A felelősségvállalás nem azt jelenti, hogy erőszakold magad bele pl. a programozásba, mert abban van a jövő, ha nem érdekel, nem leszel benne jó, lediplomázhatsz, aztán kiüresedve, boldogtalanul élheted a jól fizető napjaid (de minek?!).


Legyél színész, grafikus, lovas sportoktató vagy bármi, AMIT SZERETSZ, AMI ÉRDEKEL és meg fogod találni a módját a boldogulásodnak.


És ha itthon nem fizetik meg?


Tanulj nyelvet és külföldön próbálkozz!


Ismétlem: tanuld meg a nyelvet HASZNÁLNI és ne nyelvvizsgákban gondolkozz, mert senkit sem fog érdekelni külföldön, hogy van-e nyelvvizsgád meg hogy mi a véleményed angolul a pun háborúkról vagy a környezetszennyezésről és a szélerőművekről....

2018. szept. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%
Inkább legyen programozó és mellette hobbiból lovas sportoktató, mint lovas sportoktató, aki nem tud egy albérletet sem kifizetni, mert nem keres annyit, hogy 40 évesen elköltözzön anyuciéktól. Bocs, de nem értünk egyet. Az "élj az álmodnak" akkor életképes tanács, ha nem akar "mester távolbanéző" lenni. Egyébként életveszélyes.
2018. szept. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Attól függ, ki-mit tart életnek....


Egy albérlet pedig soha nem lesz igazi otthon.


Az a baj, hogy mire elvégzi a kötelezőket, már nem lesz kedve az álmaihoz és el is fogja felejteni, hogy ki is ő valójában....

2018. szept. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A többiek már sok mindent leírtak, de azt nem láttam, hogy valaki megosztotta veled, hogy a művészeti egyetemeken alapvetően állami támogatott helyek vannak, csak az fizet érte akinek elfogytak a félévei. De neked nem fogytak el, mert még sose jártál felsőoktatásba. Szóval az is egy opció, csak oda is nehéz bekerülni. Amúgy megcsinálhatod, hogy kihagysz egy évet érettségi után, addig kitalálod mi érdekel legjobban, abba belefektetsz energiát meg kipróbálhatsz közben más munkákat, más lehetőségek is lehet feljönnek, szerezhetsz élettapasztalatot, stb. Nem dől össze a világ ha kihagyással mész továbbtanulni, nem fognak kinézni nem leszel túl idős, nem lesz túl késő.
2018. szept. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedvencem menj programozni tanács. Dekotolva "Légy tanár legalább nőknek való úgyis." Ki se bírná az első kettő félévet sok rajzolás, lovaglás után. Nem vicc. Oda is cél orientált ember bírja ki az egészet. Van szakmák, amik ennél agyi kapacitásban nem igényel különösebb sokat. Lehet turkálni, ha nem érdekel semmi. Teljesen felelősségtudatos, ha piszok szivatos szakokat ajánlani random.
2022. aug. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!