Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinusra vagy Pannon Egyetem...

Corvinusra vagy Pannon Egyetemre menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek és gazdasági informatikus szeretnék lenni. Veszprém közelében élek, és az állami ösztöndíj szinte biztos, hogy meglesz, ha a Pannonra megyek, viszont nem hallok annyi jót róla, mint a Pesti egyetemekről. Ha Corvinus Egyetemre megyek, akkor lakást kéne bérelnem és lehetséges, hogy csak önköltségesre kerülök be. Szerintetek melyikre érdemesebb menni?

2018. máj. 9. 18:28
 1/2 A kérdező kommentje:
Ha önköltségesre megyek, akkor az egyetem ára (4 év alatt) kapásból 2 000 000ft+. Nem beszélve az albérletről, kajáról. Nem tudom hogy vagy vele, de én nem szívesen vennék ki ennyi pénzt a szüleim zsebéből. Dolgozni természetesen mehetek egyetem mellett, viszont akkor jóval nehezebb dolgom lenne.
2018. máj. 9. 18:51
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, tanterv alapján BCE-n sokkal több gazdasági tárgy van míg itt a Pannonon az infó részt nyomatják főleg. Pénzügyileg egyértelműen jobb a PE, könnyű bekerülni államira, ha magas pontszámmal vesznek fel az első szemesztertől kaphatsz ösztöndíjat meg utána államin is kaphatsz tanulmányi alapon. BCE mellett inkább az szól, hogy fővárosi, több a lehetőség és gazdasági egyetem lévén a gazdasági tárgyakat esélyes hogy jobban oktatják. Viszont az infós tárgyakat meg itt PE-n nagyon komolyan veszik, proginfósokkal együtt vannak a programozós tárgyak meg a matek nagyon kemény.


Pénzügyi szempontból PE jobban megéri, de ha inkább a gazdasági vonal érdekel akkor itt az elég gyengus. Elhelyezkedni az itt szerzett diplomával is jól lehet. Esetleg csináld meg az alapszakot itt és a mestert ott, mert az pl itt a Pannonon nem indul és mesterre könnyebb állami helyre bejutni.

2018. máj. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!