Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Baj ha a pénz miatt nem tanulok?

Baj ha a pénz miatt nem tanulok?

Figyelt kérdés

Egyetem mellette egy nyelv tanulása eléggé sok

Nyelv havonta 35ezer ebből 12-14 hónap, sokkalom

Egyetemnél szállás és plusz költségek 50k minimum

Nem az én pénzemből menne,de számomra ez kellemetlen és tényleg nem esne jól, annak ellenére hogy a szüleim finanszíroznák

Nem tudom ez az érzés miért van,de ezért nem is akarom hogy fizessék ezeket, mert tényleg rosszul esik

Nem mondtam még nekik,de abba akarom hagyni az egyetemet mielőtt még minnél nagyobb lenne a kiadás mértéke

Nem vagyok normális?


2018. szept. 21. 21:58
 1/10 A kérdező kommentje:
Hibákért bocs, diszlexia
2018. szept. 21. 21:59
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
És mihez akarsz kezdeni? Elmenni valahová árufeltöltönek? A nyelvtanulást ingyen is meg lehet oldani.
2018. szept. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen? És ki az aki ingyen fog oktatni ? Biztos rengeteg magántanár van aki ingyen a szabadidejét áldozza arra,hogy az embereknek nyelvoktatást biztosítson, sőt külön ingyenes nyelvoktatási központok is vannak erre biztosan

Ha duolingora meg hasonló dolgokra gondolsz,kétlem hogy avval lehetne nyelvvizsgát és hasonló eredményeket elérni, alapszintet kivéve

2018. szept. 21. 22:04
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Hányszor akarsz nyelvtanárhoz járni hetente? Én csak heti 1x megyek, 45 perc 2500 ft és már a felsőfokúra készül velem. Esetleg suli mellett dolgozni valami jó szakmai munkát? Vagy tanulj nagyon jól és szerezz ösztöndíjat.
2018. szept. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem mondom,hogy képtelenség úgy tanulni,hogy egyetemen ösztöndíjas legyen valaki 430 pontért,de mivel nem vagyok semmilyen országos első sportban stb 400 nál nehéz több pontot elérni,főleg ha nem jó az ember nyelvből, így kb lehetetlen

Ezt az ajánlatot kaptam egy nyelvsulitól ma,hogy a nullaról 12-14 hónap alatt tudnánk elérni a B2-es szintet (1 hónap 35000Ft) jelentős összeg egy B2 es szint, főleg úgy hogy C1 lenne a legkedvezőbb a helyezetmre

2018. szept. 21. 22:17
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Szinte minden egyetemen van nyelv szak is, általában az ott tanuló diákok suli mellett adnak órákat is. Én pl. pár éve, mikor készültem a ynelvvizsgéra, 1500 ft-ért vettem órákat, és hetente 1X jártam egy dupla órára, tehát hetente 3000 ft-ot költöttem rá. (tehát 1 hónapban legrosszabb esetben is 15ezerbe került) Felesleges is lett volna többet járni, mert mindig vettünk vmi témakört, és akkor utána 1 hétig minden nap elővettem, tanulgattam szavakat, kerestem magamnak hozzá elfordítandó cikkeket, azoknak a szavait is megtanultam, fél év alatt elsőre lenyelvvizsgáztam, pedig amúgy sosem volt nyelvérzéketm és az általános suli+ középsuli alatt mindvégig a gyenge csoportokban voltam. Annyira gagyi ez a nyelvvizsga, hogy hihetetlen.
2018. szept. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Cáfolnám hogy bem lehet drága nyelvtanár nélkül tanulni. Egyedül jutottam el a felsőfokig YouTube-os videók meg mindenféle filmek és sorozatok nézésével. És nem vagyok valami zseni vagy ilyesmi, csak sok angol nyelvű dolgot néztem, és gyakorlatilag szórakozva tanultam meg a nyelvet.

De akár azt is megfogadhatod magadnak, hogy ha minden meglesz és dolgozni kezdesz, akkor szépen havonta 35-ezrenként visszafizeted nekik, és akkor nyugodt lesz a lelkiismereted. Mellesleg te vagy nekik a legfontosabb, nekik ez biztos nem teher vagy nyűg. Én sem sajnálnám a pénzt a gyerekem oktatása érdekében.

Ha otthagyod az egyetemet, 99%, hogy később megbánod.

2018. szept. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%

Jaa hogy nulláról kéne..mégis mi a jó fenét csináltál te legalább 10 évig nyelvórán? 430 pont meg nem egy olyan nehezen elérhető. Vagy ha nincsenek meg a képességeid keress olyan szakot aminek eléred a ponthatárát.


Nálunk pl egyetemi csoportban az ment hogy feltették a facebookra ki miből jó, miből vállal korrepetálást, és mit kér cserébe. Én egy angliszika szakos csajtól tanultam angolul, én cserébe matekból készítettem fel. És ingyen volt az egész.

2018. szept. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom ilyen következtetésre miből jutottál

Nem is tudtam volna akkor érettségizni

Sokkal hasznosabb lenne számomra az angol a szakom miatt meg a későbbi tantárgyaim miatt is

Angolul nem tanultam még, oroszt meg németet tanultam eddig

2018. szept. 22. 07:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Azon kéne gondolkozni hogy ha nem egyetem akkor mi? Meg hogy mi éri meg jobban pl egy jó diplomával jól keresni egy pár év múlva vagy árut feltölteni hosszú évekig (jó tudom nem minden a diploma). Melyikkel tudnád esetlegesen támogatni magadat is meg a szüleidet is a jövőben?
2018. szept. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!