Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet valakiből Egyetem...

Hogyan lehet valakiből Egyetemi tanár/előadó, ha nem tanárnak tanult?

Figyelt kérdés
Én Földrajz alapszakon végeztem és az iskolai tanítás mindig is távol állt tőlem, viszont a kutatás és az egyetemi előadások nagyon szimpatikusak lettek. Mit kellene ahhoz végeznem hogy egyetemi tanár/előadó lehessek? MSC?PHD?

2018. szept. 27. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
16%

Ha egyetemi előadó kívánsz lenni, akkor menj egyetemre oktatni. Ha egyetemi tanár akarsz lenni, végezz olyan kutatómunkát, mit neves folyóiratokban publikálhatsz, írj akadémiai doktori értekezést amit megvédesz, mindezt tedd egyetemen, akadémiai doktorid után ki fognak nevezni.


Az más kérdés, hogy egyetemi oktatónak lenni ma alig több a közmunkánál (annyira lenézik, semmibe veszik és nem fizetik), ugyanakkor az ottani oktatáshoz szükséges a tudományterületed olyan szintű ismerete, hogy képes legyél egyetemi kurzusokat kiírni. Ezt tanulással, önképzéssel lehet elérni. Az MSC minimumkövetelmény, a PhD a bennmaradáshoz követelmény (bizonyos idő alatt ez elvárt követelmény).

2018. szept. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Igen, msc --> Phd --> tanársegéd
2018. szept. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
MSC -> PhD -> ... de készülj fel arra, hogy nagyon, ismétlem: NAGYON jónak kell lenned. Akik bent maradnak tanítani, azok rendszerint már alapszakon brillíroznak / demonstrátorok, OTDK-znak. A leges-legjobbakból is csak azok maradnak bent, akiknek "jó a fekvésük" valamelyik tanszéken, részt vesznek kutatásban, publikálnak stb. Ez nem egy olyan értelemben vett szakma, hogy lepkehálóval fogják az embereket, csak jöjjön valaki.
2018. szept. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 nemaRendőrség ***** válasza:
28%

Területfüggő.

Nálunk informatikán lepkefogóval kell fogni az embereket, mert vicc a fizetés az iparhoz képest. Cserébe mondjuk nem 8-4ig tart a munkaidő meg önképzés mint cégeknél, hanem megtartod az órákat (14-16 körül egy héten) a többit úgy osztod be ahogy akarod.

Nálunk az egyetemi oktató belépő(0.) szintje a demonstrátor, aki tart egy gyakorlatot hogy megnézze milyen. Vagy kap pénzt vagy nem, de még bsc-s diploma sem kell.

Ha már van egy bsc-d akkor lehetsz tanszéki mérnök(félállásban, msc mellett) heti 3 gyakorlattal minimálbérért.

Ha elvégzed az msc-t két választásod van.

1. Elmész dolgozni az iparba kb 10 évig és visszajössz mesteroktatóként

2. Jelentkezel doktorandusznak

2.1 szintén tanítasz vagy 3 gyakorlatot, és kutatásra fókuszálsz, hogy minél hamarabb legyen doktorid. Doktorival egyetrmi tanár leszel

2.2 tanársegéd leszel, sokkal többet tanítasz, cserébe nincs időd kutatni, később lesz doktorid.

2018. szept. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

1.) Legfontosabb: egyetemi tanárok többsége NEM tanult tanárnak!

2.) Igen. MSc és PhD is kell.

3.) Meg kell pályáznod egy állást. A ranglétra:

- tanársegéd

- adjunktus

- docens

- egyetemi tanár (professzor)

4.) Az első háromhoz elég a PhD fokozat, de publikálni és oktatni is kell! (A tanársegédhez elég, ha folyamatban van a PhD-d.)

5.) Hogy igazi tanár légy habilitálnod kell. Majd megpályázni az állást. Nem egyszerű azzá válni.

2018. szept. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen a válaszokat! három évig OTDK-z tam és országos 3. helyezett lettem, jelenleg is kutatásban veszek rész mint külsős. Jövőre jelentkeznék MSC-re aztán remélem fel vesznek.. És jöhet a tanulás-tanulás és még több tanulás.


Az első kommentelőnek (Az más kérdés, hogy egyetemi oktatónak lenni ma alig több a közmunkánál (annyira lenézik, semmibe veszik és nem fizetik))a válaszára az én válaszom: Nos én nem azt fogom nézni hogy milliókat keressek meg hogy valaki lenéz :D , sőt vegyenek semmibe… Én csak azt szeretném tanulni később pedig tanítani vagy szimplán azon a területen dolgozni amit szeretek.

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszát.

2018. szept. 29. 02:20
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező!

Hogy lenézik és nem fizetik, az egy dolog.

Hogy ezt nem szándékozol figyelembe venni, az egy második dolog és tiszteletre méltó.

Hogy nem tudod kivonni a hatása alól magad, az meg egy harmadik dolog. De ezt csak több év ilyen állapot után veszed észre. Amikor nálad alábbvalók képesek megakadályozni nemes céljaidat pusztán azért, mert megtehetik. Az egyetem a társadalom része, ott is ugyanaz az (emberi) átlagszint, mint a társadalomban. Látod, itt is semmit sem tudó senkiháziak pontoznak le tényeket pusztán, mert megtehetik. Mert senki sem vonja őket felelősségre. Mert e szót nem is ismerik, ha mégis, kizárólag másokra szeretik alkalmazni.


És hogy én miért fogalmazok ennyire élesen? Mert ha az ember céljait bizonyos mértéken felül akadályozzák semmirekellők, akkor ilyenné válik. Ez is emberi tulajdonság. Aki oktató akar lenni, érdemes ismerni az ember pszichológiáját is.


Viszont sok sikert a terveidhez. Még annyit, ne hagyd magad, mert sokan lesznek, akik akadályozni próbálnak. A középszerűség nem szereti a kilógókat. Lefelé nem számít, mert azt tapossák, na de felfelé, zavarják a kilátást.

2018. szept. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemi tanári fizetés már nem olyan rossz azért. Megbecsülni meg tisztelni meg akkor fognak, ha jó oktató meg kutató leszel. Szerintem azért itt nem olyan rossz a helyzet, mint pl az általános iskolás tanároknál!!! :D
2018. szept. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 nemaRendőrség ***** válasza:
100%
Terület függő, hogy mennyire jó vagy rossz. Én még csak tanszéki mérnök vagyok informatikusként, félállásban, minimálbérért. Ajánlottak munkát, igaz teljes állásban, de centre pontosan 10x annyi pénzért. BSc-s kis frissdiplomásként többet kerestem volna mint a tanáraim.
2018. szept. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Asszem,ha a mesterfokozatot megcsinálod abból, amiben képződtél.
2018. szept. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!