Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vajon bekerülhetek erre a szakra?

Vajon bekerülhetek erre a szakra?

Figyelt kérdés

Szóval érettségi előtt állok, turizmus vendéglátás szakra szeretnék jelentkezni BGE-re. Ide 400 pont kell az államira önköltségesre pedig 286 körül.. 370 pontot számoltam körülbelülire..

Néztem egy cikket és 5000 jelentkeztek összesen turizmus vendéglátás szakra( gondolom összesen minden egyetemen együtt)

Az én szakomra 600 embert vesznek fel..

Az lenne a kérdésem hogy ugyan pontszámilag beleférnék ha minden jól megy,de szerintetek ez elég hogy bent legyek abban a 600-ban vagy túl kevés?



2018. szept. 27. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Önköltségre beférsz, de a kérdés hogy megéri-e neked olyanért fizetni amivel max pincér vagy pultos lehetsz.
2018. szept. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
65%
Szerintem ha kicsit belehúzol érettségi előtt akár a 400-at is elérheted. Előző válaszra meg, ha sikerül a kérdezőnek megfelelően haladni tanulmányaiban és kihasználja az egyetem által kínált lehetőségeket, távolról sem lesz pincér vagy pultos. Ha ez érdekli, akkor megvan az esélye rá, hogy kiváló legyen.
2018. szept. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó, évete 5-6 ezren végzik el ezt a szakot, elég kevés az esély hogy benne legyen a legkiválóbb pár emberben akinek lesz is normalis munkája. Ez az átka a büfészakoknak.
2018. szept. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Államira szerintem nem lesz elég, önköltségesre mindenképp. Ha eléred a felvételi ponthatárt akkor biztos bekerülsz. Nem úgy működik hogy meghatároznak egy ponthatárt és után felveszik a legtöbb ponttal rendelkező 600 jelentkezőt, hanem először veszik fel az embereket és a legutolsó pontszámát adják meg mint felvételi ponthatárt (azaz tavaly 286 pontja volt az utolsó jelentkezőnek akit felvettek). Az ilyen jellegű szakokon egyre nagyobb a túljelentkezés (annak ellenére hogy egyre kevesebb az álláslehetőség), így vélhetően jövőre sem fognak jelentősen csökkenni azok a pontok. Viszont nyelvvizsgával, emelt érettségivel szerintem elérhető lehet a 400 pont is. Én megpróbálnék a helyedben állami finanszírozottra bekerülni.
2018. szept. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!