Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak érettségi után?

Mit csináljak érettségi után?

Figyelt kérdés
1 éve érettésgiztem, szakmám nincs, de érdekel az informatika, viszont vidéken, munka mellett nem találtam még olyan oktatási formát, ami megfelene nekem. Az OKJ-ről nagyon sokan írják, hogy nem érdemes, mert nem ad olyan tudást a főiskola vagy egyetemi tanítással szemben, és kevesebb esélye is van arra, hogy munkát talál vele az ember. Nagyon szeretek még rajzolni, bár ritkán szoktam. Ez a két út van, amiben eltudnám magam képzelni, de vidéken egyszerűen nem találok olyan iskolát, amit munka mellett megtudnék csinálni. Nincs bajom a munkámmal, jó a közösség, de nem ez az álmom, nem itt képzelem el magam, és nem akarom elpocsékolni itt az életem, minimálbérért, mert úgy érzem, hogy ennél jobb vagyok, csak egyszerűen nem tudom, hogyan tovább, hova menjek.

2018. szept. 29. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Levelezon nem tudnal egyetemre jelentkezni? Amellett tudnal dolgozni. Mondjuk, nem tudom, mennyire vagy videken, milyen messze van toled valamilyen infos egyetem. Amugy nappalisoknak van nagyon olcso kollegiumi lakhatasra lehetoseg (akar havi 13-19-ert is), es osztondijra is palyazhatnak (ahhoz bizonyos kriteriumok vannak), azt nem tudom, levelezon is van-e es hogyan ez a dolog. De nappaliskent is tudsz talalni reszmunkaidos allast.

Es allashirdeto oldalakon (pl profession, indeed, jooble, workania) sok olyan allast kinalnak, amihez csak erettsegi es jo felhasznaloi szintu szamitastechnikai ismereteket varnak el (utobbit nem feltetlenul papiron). Ezek foleg irodai adminisztrativ allasok, vagy ugyintezoi, de vannak koztuk komolyabbnak tunok. Ha ilyet esetleg reszmunkaidoben is talalsz, az meg ossze is egyeztetheto akar nappali tagozatos tanulassal is.

A semminel azert egy OKJ is sokkal jobb, az iskolarendszeruek (ha talalsz ilyet) ingyenesek is (de az allam ossz. 12 felevet tamogat, tehat ez elvesz az egyetemi tamogatasodbol X felevet).

Kiegesziteskent pedig, egy baratnom nagyon jol fest es rajzol, es megrendelesre is csinalja es nagyon jol keres vele!

Es igazad van, ha valamihez jol ertesz, ne pazarold el az egesz eleted minimalberert!

2018. szept. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A legközelebbi egyetem Dunaújvárosban van, de azzal is az a baj, hogy értelemszerűen mérnökinfóra kötelezően fel kell venni tantárgynak a matekot, fizikát. Utóbbival nem is lenne gond, de a matek elemi szinten nekem magas, középiskola szinten is az volt. Sajnos az egyetlen opció az OKJ lenne. Igen, gondolkodtam azon is, hogy vállalok munkát így, OKJ, diploma nélkül, mert pl. sok olyan programozói álláshirdetés van, ahol csak az adott programozási nyelvet kell tudni, amit kérnek a cégnél, + egyéb dolgokat, néhány esetben, de többségben mégis kell valamilyen papír, sok esetben ebben a szakirányban még néha az is kevés. Tudok gépet szerelni, itthon képezem magam, Windows Serverrel kapcsolatos dolgokat tanulgatok, mellette Basic nyelven programozni próbálok, az adatbázis kezelés viszont jobban megy nekem, angolul tanulok, középszintű nyelvvizsgát szeretnék letenni. Talán nem is itthon kéne gondolkodnom, de hogy külföldön megállni a helyem, az nagyon sok előzetes átgondolást igényel, egyedül semmikép se menne, főleg, ha szakmában akarok kint dolgozni, nem csak egy konzervgyárban. Van egy esti tagozatos képzés Kecskeméten, Informatikai rendszerüzemeltető, fizetős, de megtudom fizetni, csak emelett részmunkaidős állás kéne, két műszakban nem tudok elmenni. Az biztos, hogy idén ezt a témát jegelem már, addig dolgozok, összegyűjtök egy normális összeget, már lassan 1 millió forintot sok túlórával megkerestem, aztán meglátom, mi lesz.
2018. szept. 29. 18:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez jo otletnek tunik, ha osszeszeded a penzt a tanfolyamra! Ha eleget gyujtottel, akkor mar eleg lesz egy sima reszmunkaidos allas is, es boven megelsz.

Es kesobb meg mindig mehetsz egyetemre. Ha jol fogsz keresni, matek magantanarral felzarkozhatsz matekbol.

Es a helyedben megprobalkoznek megrendelesre rajzolni. Jo plusz penz lenne.

Ha sikerult infos vegzettseget szerezned, akkor meg boven megeri kulfoldon is probalkozni, foleg, ha nyelvet is tanulsz. Ha jo leszel a szakmadban, rengeteget kereshetnel. Es ilyen infos erzekkel es ilyen szorgalommal es kitartassal biztos jo szakember lennel.

Sok sikert!

2018. szept. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!