Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy működnek ezek az egyetemi...

Hogy működnek ezek az egyetemi pontszámításnál?

Figyelt kérdés

Ha csinálok 2 emelt szintű érettségit, akkor több pontot kapok érte? Vagy ha nem felvételi tárgy a szakon amire menni akarok akkor olyan mintha meg sem csináltam volna?

Középfokú nyelvvizsga vagy előrehozott nyelv érettségi számít többet?



2018. szept. 30. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
100 pontot kapsz a kettőért, ha mind a kettő felvételi tárgy. Ebben az esetben másért már nem jár. Ha nem felvételi tárgy, akkor nem számítják bele. Sem az eredményt sem a +50 pontot. Nyelvi érettséginél nem számít, hogy előrehozott-e vagy sem. A bizonyítványban senki se fogja látni.
2018. szept. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Az érettségi duplázásról tudok nyilatkozni, az év végi jegyek+érettségi verzióról nem.

Megvan adva, hogy milyen tárgyakat számolnak be az adott szakon, azok közül kell választani kettőt, az egyik általában kötelező. Nekem az infóhoz például a matek kötelező volt és mellé választhattam infót vagy fizikát.

Ha két középszintűvel rendelkezel, akkor összeadod a százalékokat, megszorzod kettővel és megvannak az érettségi pontjaid. Ez ugye maximum 400 lehet, +100 többletpontod lehet, úgy jön össze a maximum 500 pont.

Vannak helyek, ahová megvan szabva, hogy 1 vagy 2 emelt kell, oda értelemszerűen azokat kell teljesítened.

Nekem nem kellett emelt, de úgy tudom, hogy az +50 pontot jelent és ott is duplázod a százalékot. Tehát, ha van egy 70%-os emelt matekod, akkor az 2 * 70 + 50 = 190 pontot jelent.

Az előrehozott nyelvi (vagy bármilyen más) érettségi nem jelent többletpontot. Ha van egy középfokú, C típusú nyelvvizsgád, az viszont 28 pontot ért idén. Szerintem abból is érdemes valami emberi nyelvet választani és B2-eset (kétnyelvű) csinálni a diploma kiadása végett. Mondtak olyat is, hogy később már a felvételihez is feltétel lesz a nyelvvizsga megléte.

2018. szept. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!