Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező vagy mérnök...

Programtervező vagy mérnök informatikus?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a programtervező informatikusnak 6 félév az oktatása, a mérnök informatikusnak meg 7. Van lényeges különbség a kettő között? Mi a különbség? Mindkettő végzettség ugyanolyan tudást, lehetőségeket ad?
2018. okt. 2. 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

A két szak teljesen más nyomvonalon halad, de ez a nevükből is látszik.

A programtervező informatikusoknak a lényegi rész a szoftveren van, logikus és algoritmikus gondolkodásmód fejlesztésén.


Míg a mérnökinformatikusok sokkal inkább a hardverekre specializálódnak (ez nem azt jelenti, hogy nem tudnak programozni, sőt.. nekik hardver szinten tudni kell programozni).

2018. okt. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Nem biztos, hogy teljesen helytálló a válaszom, mert én programtervező informatikusként végeztem, és sosem bántam meg, hogy nem mérnök infó. Illetve én Szegeden tanultam, tehát a többi suliról nem tudok nyilatkozni.


A programozási/szoftverfejlesztési és matematikai alapokat mind a kettő megadja (az SZTE-n konkrétan együtt járnak ezekre az órákra az infós hallgatók szaktól függetlenül). Valójában programozni nem az órákon fogsz megtanulni egyik szaknál sem, hanem az önálló gyakorlás, majd később továbbfejlődés alatt. Ez alapján úgy gondolom, hogy ha te "csak" fejlesztő/programozó szeretnél lenni, akkor a PTI jobb választás, mert egy félévvel kevesebb, és ami kellhet, azt megkapod.


Mérnökinfóra akkor érdemes szerintem menni, ha kimondottan érdekelnek a "mérnökös" dolgok, mert lesz elég sok tárgyad a témában, ami elég sok időt elvesz (legalábbis így hallottam mérnökinfós ismerőseimtől). Amivel alapjában véve nem lenne gond, de ha csak azért választottad a kettő közül a mérnökit, mert "miért ne, jobban hangzik", akkor felesleges időpazarlásnak fogod érezni. Viszont a matekot ott sem úszod meg.


Úgy gondolom, hogy iskolák között lehet eltérés a szakok között, de azokról nem tudok nyilatkozni, csak a saját meglátásaimat írtam le.

2018. okt. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 nemaRendőrség ***** válasza:
81%

Programtervező tudja hogyan kell megoldani a problémát

Gazdinfós tudja miért kell megoldani a problémát

Mérnökinfós egyiket sem tudja, csak megoldja a problémát


Egyébként lényegi különbség, hogy progterven több a matek és kevesebb az info, mérnökinfon több az info és van valamennyi fizika(de nem vészes). Matek itt is van bőven

2018. okt. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

proginfó = matek + programozás


mérnökinfó = matek + programozás + villamoságtan + számítógép architektúrák + fizika + hálózatok + stb...


a mérnökinfó szeretágazóbb de szerintem túl sok mindenhez kell érteni


ha programozni akarsz jó mindkettő


ha üzemeltetni akarsz vagy még nem tudod mit akarsz, akkor mérnökinfó

2018. okt. 3. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!