Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Cukrász vagy műkörmös tanfolya...

Cukrász vagy műkörmös tanfolyamot érdemesebb elvégezni?

Figyelt kérdés
2018. okt. 6. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Műkörmös van minden sarkon, cukrászként meg tönkremegy az egészséged 10 év alatt.
2018. okt. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért menne tönkre?
2018. okt. 6. 15:18
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Állsz 8-10-12 órát egy nap, a munka nem 8-9kor kezdődik, hanem jóval korábban. Már, ha nem havi 1-2 tortát akarsz csinálni otthon hobbiból, hanem napi szinten ebben dolgozol. Semmiben nem másabb, mint egy szakács. Kérdezz meg egy szakácsot, 15 év munkatapasztalattal, támogatná-e a választásod. Sírva fogja mondani, hogy hlyeség!
2018. okt. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Bocs, kihagytam a félig előre hajoló pózt órákig. Isteni derékra!
2018. okt. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem műkörmös. A műkörmösre valóban igaz, hogy rengeteg van belőle, viszont én úgy látom, hogy igény is van rá bőven. Én pl. egy kisvárosból számrazom, ahol tényleg minden sarkon van egy szalon és még így is hónapokat kell várni egy időpontra... Egy nagyvárosban lakom és itt is hasonló a helyzet. Ha valaki ügyes és szépen, gyorsan, igényesen dolgozik, akkor én úgy gondolom, hogy lesz munkája. Nyilván sok pénzt kell erre is rákölteni, de szerintem ez előbb megtérül. Én a cukrászdáknál pont azt tapasztalom, hogy sorra zár be az összes... Lehetséges, hogy pl. Budapesten jobban megy az üzlet, mint vidéken de én úgy gondolom, hogy sokkal több energiát, időt, pénzt igényel, mint egy körmös szalon és én nem vagyok benne biztos, hogy annyira megéri.... Ha valaki nem csak a hasznora megy, hanem tényleg az egyediségre és minőségre is törekszik, akkor az ritkán kifizetődő ezen a területen.
2018. okt. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem villanyszerelő, telekofonszerelő technikus. Igaz, hogy részben fizikai munka (falat kell fúrni stb.) viszont nem kell annyit cipelni, mint kőművesként vagy asztalosként, de még csak annyit sem, mint cukrászként. És hatalmas igény van rá.
2018. okt. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!