Meg lehet tanulni nagyon érteni a zenéhez egyetem és különleges adottságok nélkül, ha van szenvedély és kitartás?

Figyelt kérdés
2018. okt. 7. 02:21
 1/3 anonim ***** válasza:
11%
Persze, főleg a ma világban, amikor a neten elérhető minden tudásanyag.
2018. okt. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy "nagyon" érteni? Elméleti szinten is képben lenni irányzatokkal, zenetörténelemmel? Vagy virtuóz szeretnél lenni egy hangszeren?

Bizonyos szintig bárki képes megtanulni hangszeren játszani. Különleges adottság pl. az abszolút hallás, de az még híres zenészek között sem adatott meg mindegyiknek, ettől még a produkciója lehet ugyanolyan jó.

Én a netes anyagokat inkább kiegészítésnek javasolnám, egy jó magántanárt nem pótol semmi. Azért jobb a tanár, mert szisztematikusan építi fel a gyakorlatokat, és motivál hogy számonkér a következő órán. Aki csak netről tanul, hajlamos türelmetlenné válni, és nem mássza meg a szamárlétrát. Márpedig a tanulási folyamat nagyon fontos, minden unalmasnak tűnő fázisával együtt, mert ha pl. valaki rögtön belecsap a közepébe, hogy végre bizonyítson az ismerősök előtt, később kiderül, hogy óriási lyukak tátonganak a tudásában.

2018. okt. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem hangszerre gondolt, de majd megmondja.


Nyilván jó füllel, érzékkel, tehetséggel könnyebb elmerülni a zene világában, de ha meghalgatsz sokdzor sok klasszikust és kortársat, akkor akár odafigyelés nélkül is képes leszel különbséget tenni a stílusok, zeneszerzők, korszakok között és felismerni őket.


Ha ez megvan, akkor nekiállhatsz újra az egésznek, utánaolvashatsz, hogy jé, tényleg, értem mire gondolt, és megpróbálhatsz odafigyelve zenét hallgatni, ahogy a sok hangszer és szólam felépíti az egészet.


Persze ehhez egy élet kevés sajnos :(

2018. okt. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!