Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok nem zavaró az,...

Mit gondoltok nem zavaró az, hogy valaki csak az anyagi lehetőség miatt tanul tovább és nem a szenvedély miatt?

Figyelt kérdés

Baloldali gondolkozóként engem nagyon zavar az, hogy nem azért tanulnak a legtöbben, mert azt nagyon szeretik, hanem kényszerből, hogy több pénzt keressen később.

Nem lenne jobb átalakítani úgy a rendszert, hogy a középosztályt támogassuk, felemeljük a szegény embereket és a felső osztálytól megvonjuk a sok pénzt és a szegény emberek között osztjuk szét? Szerintem ez így lenne igazságos és, ha valaki tanul azt nem ezért tenné, mert szenved a több pénzért, nem az anyagiak miatt hanem, mert szereti tanulni és ezzel segíti a társadalmat.

Ne kényszerből tanuljon mérnöknek, informatikusnak, közgazdásznak, mert ezek mostanában a divat irányzatok, hanem olyan irányzatot amit szeret.


2017. szept. 16. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Materializmus 21. század
2017. szept. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

A titok nyitja itt található (kiegészítettem az idézetet):


"Baloldali gondolkozóként engem nagyon zavar az, hogy nem azért tanulnak a legtöbben, ..." + "Nem lenne jobb átalakítani úgy a rendszert, hogy ..." + "megvonjuk a sok pénzt" + "ez így lenne igazságos"


Nagyon jól összefoglaltad a baloldali gondolkodásmód lényegét, ami be is mutatja, hogy miért nem támogatják azok, akiknek van valódi élettapasztalata.


Az egy dolog, hogy téged valami nagyon zavar, de egy alapvető emberi értékekre és erkölcsre épülő társadalomban ez itt meg is áll. Abban a pillanatban, hogy rá akarod kényszeríteni az akaratodat másokra erővel, elveszítesz minden erkölcsi alapot bárminek a követelésére. Az erőszakmentesség alapvető emberi érték, ha ezt megszeged, nincs helyed civilizált emberek között.


Ha te a szíveden hordod "a szegények" sorsát, akkor te tegyél meg mindent az ő segítésükre! Győzz meg minél több embert, hogy ők is segítsenek! Ha jók az érveid és sok hasonlóan gondolkodó embert tudsz találni, máris megoldottad a problémát önkéntes alapon, anélkül, hogy bárkivel szemben erőszakot kellett volna alkalmaznod.

2017. szept. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

"Nem lenne jobb átalakítani úgy a rendszert, hogy a középosztályt támogassuk, felemeljük a szegény embereket és a felső osztálytól megvonjuk a sok pénzt és a szegény emberek között osztjuk szét? Szerintem ez így lenne igazságos és, ha valaki tanul azt nem ezért tenné, mert szenved a több pénzért, nem az anyagiak miatt hanem, mert szereti tanulni és ezzel segíti a társadalmat. "

Nem, k*rvára nem lenne jobb.

És nem azért tanulok mérnöknek mert "divatszakma" hanem azért mert hiányszakma és jó a fizu.

2017. szept. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
És mi van azokkal, akik nem igazán tudják mit szeretnének? Azok dögöljenek éhen, vagy majd eltartják őket? Esetleg irány a közmunka? Mindenki úgy él, ahogy tud. Miért érdekel téged, miért választotta az adott szakot? Ugyanannyit kell dolgoznia, ha el akarja végezni. Egyébként is, hogy akarnád eldönteni, ki az aki akarja? Személyiségtesztet iratsz velük? És mondd csak, ha a felsőbb osztálytól megvonnánk a pénzt, az hogy a görcsbe segítené elő, hogy azok tanuljanak, akik szeretnének? Gondolod a szegények között mindenki tanulni szeretne, és senki nem csak a pénzért? Abban egyetértek, hogy legyenek államilag támogatott helyek, ösztöndíjak, lehetőségek minél több, de a "rendszerátalakítási" ötleteddel nagyon nem. (Tudod mit mondanak a kommunizmusról... sounds good, doesn't work.)
2017. szept. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Mindenki úgy rontja el az életét ahogy akarja. Ez alapvető emberi szabadságjog. Ha valakit tényleg a hideg ráz ki a jogi tudományoktól, de mégis ezt tanulja, és ezzel tölti utána az életét, annak úgy kell. Egyébként a legtöbb ember több szakmában el tudja képzelni magát, és amivel mélyebben kezd foglalkozni, azt előbb-utóbb érdekesnek találja és megszereti.

Egyébként azt hogy képzeled, hogy "a felső osztálytól megvonjuk a sok pénzt és a szegény emberek között osztjuk szét"? Egyszer biztosan meg lehet csinálni, de mit fogunk szétosztani a következő évben? És utána?

A szegényeket természetesen segíteni kell, pl. lehetne dupla fizetést adni a legszegényebb területek iskoláiban tanító tanároknak, kiemelt ellátást tárgyi eszközökből, központi finanszírozást a továbbképzésekhez, külön óradíjat a szakkört, kirándulást, tábort szervező pedagógusoknak. Ösztöndíjat a jól tanuló gyereknek, és további támogatást, ha középiskolába, egyetemre mennek. A gyerekjuttatások egyébként most is léteznek, csak relatíve kevés gyereket érnek el, és hallottunk már évekről, amikor igencsak késtek a kifizetések.

2017. szept. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként a legtöbb egyetem legtöbb szakján van államilag támogatott is és elég gyakran röhejesen alacsony ponthatárral...
2017. szept. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

"baloldali gondolkozóként..."


Eddig olvastam, de már éreztem, hogy a más ember fa**ával akarod verni a csanalat.

2017. szept. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha azt írtam volna, hogy jobboldali gondolkozóként, akkor tovább olvastad volna?
2017. szept. 17. 09:30
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ha azt írtam volna, hogy jobboldali gondolkozóként, akkor tovább olvastad volna?"


Akkor valszleg a második bekezdésig olvasta volna, ahol egyébként is kiderül, hogy keményen marxista elvek mentén tolod.

2017. szept. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!