Hogyan értsem meg?

Figyelt kérdés

Üdv.

9 osztályos vagyok, és szinte semmit nem értek fizikából, az összes többi tantárgyból eddig minimum 4-es az átlagom, de a fizikát már most látom hogy örülni fogok ha átmegyek 2-essel..

A definíciókat tudom, de a számolásnál nulla vagyok.

A legnagyobb gond az hogy nem lettek az alapok megtanítva általános iskolában..

Sokak szerint a tanár rossz, végzősök év elején azt mondták hogy megfogok bukni nála, annyira rosszul tanít, most már kezdem érteni miről is beszélnek.

Hogyan hozzak ki minimum egy hármast? Leginkabb szöveges feladatokból áll egy fizika óra.

Egyenletesen gyorsuló mozgás, fékezés, gyorsulás/lassítást veszünk jelenleg.

Tudom tudom, gyakoroljak, de amit nem értek nem tudok gyakorolni..

Mit tegyek?



2018. okt. 7. 08:49
 1/5 anonim válasza:
11%

Szia!

Én is pont ebben a helyzetben vagyok.

Fizikánál szerintem bőven elég, ha bemagolod a létező összes képletet, amit kérdezhet, és a definíciókat.

A szöveges feladatoktól ne ijedj meg, mindig halászd ki az adatokat, és helyettesísd be a képletbe. Így menni fog. Én is ezt csinálom, szinte nulla a fizika tudásom, de képletek és definíciók magolása csodákra képes :D Ne add fel, meg lesz az, még talán 4-esre is!

Remélem tudtam segíteni, sok szerencsét!

2018. okt. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

NEM! NE MAGOLJ! Ha csak minden összefüggést bemagolsz, amint egy kicsir bonyolultabb feladattal találkozol, gőzöd sem lesz, hogyan fogj neki.

Azt javaslom, hogy kezdetben járj el magántanárhoz. Oldjatok meg vele néhány feladatot. Ha sikerül egy jó tanárt találnod, biztosan segíteni fog :) Egy idő után már lehet, hogy nem is lesz szükséged magántanárra, ha egyszer ráérzel, hogyan kell fizikát tanulni. Én pl. soha nem voltam egynél sem, egy évig egyedül, itthon tanultam fizikát (sajnos már érettségi után). Ha valami nem ment, akkor utánanéztem az interneten. Javaslom a Mozaikon fizika tankönyveket és a lila példatárat (a Moór Ágnes féle). A Mozaikos tankönyvben pl. szerintem nem létezik olyan feladat, amit ne tettek volna már fel itt a gyakorin kérdésként :) Egy kis ügyes Google használattal és egy kis befektetéssel a tankönyvekbe (a Mozaiktól tudsz rendelni, de szerintem suli könyvtárakban is van, sokáig tanítottak ezekből) a magántanárt is megúszhatod, ha esetleg nem telik rá. Tedd " " macskakörmök közé a feladatot, amit nem értesz, úgy írd be a Googlbe. Ha pontosan gépelted, és valakik megtárgyalták már a feladatot az interneten, így megtalálod :) Sok feladat megoldására találtam rá így.

Biztosan nagy sikerélmény lesz, hogy egyedül is meg tudtad tanulni :) Nem olyan nehéz ez. Nekem is rossz fizikatanárom volt, átérzem a helyzeted. Én egy évet halasztottam miatta az egyetem előtt. De te még időben felismerted a problémát, itt még nagyon könnyű lesz korrigálni :)

2018. okt. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 dq ***** válasza:
Vegyél egy tankönyvet/tanárt/mindkettőt.
2018. okt. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mikor egy szöveges feladatot akarsz megoldani(kinematika-dinamika), érdemes feltenni magadnak pár kérdést. A leírás elolvasása után, elősször azt válaszold meg, hogy mit csinál a test. Ha tudod a definiciokat akkor ez egyrészt az adatokból kijöhet, másrészt tartalmazhazja a szöveg is.

Amennyiben dinamikáról beszélünk a második kérdés lehet az, hogy milyen erők hatnak a testre. Ez kicsi gondolkodást igényel, de szintén, ha tudod a definiciókat nem lesz nehéz.

Ekkor minden adatot, ami meg van adva leírod egymás alá. Ha tudod, hogy milyen mozgást végez a test, akkor a fejedben kéne lennie pár képletnek(vagy ha lehet függvénytáblát használni, kikeresed, de szerintem érdemesebb megtanulni). Felírod a képleteket. Ha a kiszámítandó dolog benne van valamelyik ismert képletben, az nagyon jó, átrendezed az egyenletet(és innentől már csak matek az egész)úgy, hogy a végén az egyik oldalon legyen egyedül a kért mennyiség, a másik oldalon meg minden más. Ilyenkor behelyettesítesz, kijön valami érték és kész is vagyunk. Minden középiskolás feladat kb ennyit igényel, ha nem reál tagozatos vagy, vagy bármi.


Az elmélet megértése érdekében, megkérhetsz egy felsőst/osztálytársat/magát a tanár, hiszen ez a dolga; hogy magyarázza el, de ahogy mondták előttem, magántanárral is lehet tanulni.(és egyébként nagyon hasznos, én is voltam matek-fizikából tanárnál)

2018. okt. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyik tantárggyal sem lesz baj, csak fizikával, mint mondtam a legnagyobb baj hogy az alapok (szinte semmi sem) nem lettek megtanítva.

Most meg ülök az órán, és várok hogy mikor csengessenek ki, hiába figyelek egész órán a tananyagra, semmi. Múltkor 1 ember híján majdnem én feleltem.

Mondták már páran hogy ha tudom a definíciókat akkor már könnyűnek kell lennie, hát nem könnyű.

Napi 3 órát minimum tanulok másnapra, fizikát egyszerűen nem tudom megérteni..

2018. okt. 7. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!