Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát válasszak,...

Milyen szakmát válasszak, amiből meg lehet élni, és aminek van jövője itthon vagy akár külföldön, és az asztmámnak/allergiámnak sem árt túlságosan?

Figyelt kérdés

26 éves leszek októberben, és egy raktárban dolgozom csomagolóként, tolóoszlopos targoncásként, és egyéb raktári feladatokat ellátva.

Most úgy döntöttem, hogy megyek német nyelviskolába, hiszen a nyelvtanulás is fontos. Utána akár még több nyelvet is megtanulok.

De azon gondolkodom, hogy meg kéne csinálnom valami szakmát is, hogy ne életem végéig raktáros legyek.

Amilyen terület érdekelne, az az állatok, növények, zene, meg esetleg a környezetvédelem, testmozgás(bár ebből nem igazán lehet megélni) de nézelődöm folyamatosan más területeken is, hogy mi a lehetőségek, úgyhogy lényegében bármire nyitott vagyok.

De sajnos a betegségeimre is gondolnom kell, hogy lehetőleg az asztmámra és allergiámra kevésbé ártalmas munkát végezzek. Márpedig a raktári munka eléggé poros, és sajnos elég gyakran kell zsebkendőt használnom. A porra, a penészre és a parlagfűre vagyok allergiás.

Bár, nemsokára lesz orrsövény műtétem, ami kissé javítani fog az allergián meg az asztmán, de teljesen nem fog sosem elmúlni sajnos.

Az asztmámnak sem tesz jót a sok por a raktárban. Ugye, az asztmásoknak - és egyéb tüdőbetegeknek a "tiszta levegős" munka - és környezet lenne a legmegfelelőbb. Igazság szerint nekem valami kevésbé poros munka lenne a legmegfelelőbb. Később akár külföldön is kipróbálnám magam.

Én igazából a mozgós munkákat kedvelem, tehát nem tudom magamat elképzelni egy irodában csücsülve. Aztán ki tudja, mit hoz a sors. A targoncás szakmáról is jöhetnek vélemények, tapasztalatok.

De bármilyen más szakterülettel kapcsolatos tanácsokat is szívesen meghallgatok. Ki mi ajánl. Nyitott vagyok.

Egyébként, dolgoznom muszáj, és csak munka mellett végezhető, fizetős iskolába tudok menni.



2018. okt. 7. 12:08
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Próbáld ki az MLM-et.Bárhonnan dolgozhatsz vele és az egészségeden is segíthet.Sok sikert!

2018. nov. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!