Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanuljak tovább, ha...

Hogyan tanuljak tovább, ha nincsenek céljaim?

Figyelt kérdés

(Üdv mindenkit az 1000. ilyen kérdésnél!)

Végzős gimnazista vagyok, februárban kell leadni, ki hogyan és merre tovább. Halvány lila gőzöm nincs, mi illene hozzám. Már kérdezgettem tanáraimat, ismerőseimet, a szüleimet (de egyikük sem ismer igazán, elég magamnak való vagyok) és mind ugyanazt mondják: ami érdekel, amit szeretek, azt válasszam.


A reál tárgyakat kivéve jó jegyeim vannak, két nyelvből van felsőfokúm (de semmiképp sem szeretnék BA nyelvszakra menni!).


Szeretek tanulni igazából, a jogászon gondolkodom, de államin valószínűleg nem fogok bejutni. És magamat ismerve fél év után megunnám a magolást. Ráadásul az sokáig is tart és semmi garancia, hogy mindenkiből jól fizetett és elismert jogi emberke lesz. Kapcsolataim sincsenek.



A hobbim a rajzolás és illusztrálás, esetleg a varrás, kertészkedés. De kétlem, hogy bekerülnék egy művészeti helyre, azok már előre le vannak zsírozva úgyis. Jól tudok még írni is, továbbá prezentálni, szeretek előadni, szeretem, ha figyelnek rám az emberek.


Teljesen tanácstalan vagyok. Esetleg egy OKJ egyetem előtt? Mindenki azzal van, hogy piacképes diploma így meg úgy, de azok nem mindenki számára optimálisak (mint mondtam, engem nem érdekel a matek és nem is vagyok túl jó belőle).



2018. okt. 9. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudom.
2018. okt. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amit szeretnél
2018. okt. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Újságíró? Riporter vagy valami ilyesmi?
2018. okt. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!