Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külföldi vagy itthoni egyetem?...

Külföldi vagy itthoni egyetem? (Bővebben)

Figyelt kérdés

Egy nyelvszakon szeretnék tanulni és két lehetőség között gondolkozom:

1. itthoni egyetem és valamilyen ösztöndíj segítségével eltölteni egy évet vagy néhány hónapot az adott nyelv országában

2. külföldi egyetem az adott nyelv országában (kezdőknek, tehát nem szükséges előzetes nyelvtudás)


2018. okt. 13. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt neked kell eldönteni, te tudod mit szeretsz, mit akarsz. Ha csak bele akarsz kóstolni, de magabiztosabb vagy itthon, akkor válaszd az elsőt. Ha már tervezed, hogy később is külföldön élnél, sokáig szeretnél ottmaradni, és ez nem okozna neked gondot, sőt, a többévi külföldi légkör pont kapóra jönne a munkádhoz, akkor meg a másodikat. Mennyire vagy önálló, mennyire kötődsz családhoz, lakhelyedhez barátokhoz, mennyire vagy hajlandó keményen tanulni a nyelvet, szükséges-e a folyékony nyelvbeszéd a munkához, amit majd akarsz választani, nagyobb-e a külföldi egyetem minősége/híre, mint az idehazaié, milyen tantervet kínál a két egyetem, akarsz-e még egynél több országba is kiutazni, elfogadod-e, ha sokáig vagy más kultúrákban vagy sokáig? Stb. Ezeket tisztázd magadban.

Én személy szerint a másodikat választanám. Egy hosszabb kalandút mindig jó tapasztalatokat ad, szerintem a nyelvtanulás hatékonyabb, ha hosszabban szokod meg a külföldiek beszédét.

2018. okt. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem 2 esetben éri meg elmenni egy külföldi egyetemre.


1. Abban az adott országban szeretnél élni a jövőben.


2. Találtál egy az itthoniaknál jóval erősebb egyetemet.


Az első elég egyértelmű szerintem, a másodikra kicsit jobban kitérek.


Sokan azt hiszik, hogy külföldön minden egyetem autómatikusan jobb bármelyik itthoninál és, hogy az itthoni oktatási rendszer egy nagy semmi.


Ami baromság, mert az itthoni top 3-4 egyetem elég jó és nyílván léteznek ezeknél jobb egyetemek akár a közvetlen közelükben is, csak az az érdekes, hogy általában azok akik elmennek külföldre tanulni nem oda mennek.


Hanem elmennek egy külföldi gyenge főiskola szerű egyetemre, ami akár nem is ad Bsc-t sem BA-t hanem mondjuk egy ezeknél gyengébb BASc-t vagy csak egy AP degreet, azzal a hittel, hogy ott sokkal jobb oktatásban fognak részt venni.


Ami persze nem igaz. Attól még hogy más nyelven folyik más országban az oktatás nem jelenti azt, hogy jobb is.


Azok az egyetemek, ahova viszont érdemes elmenni, mert ténylegesen erősebbek az itthoniaknál vagy csak jobban elismertek sokszor nagy követelmény rendszerrel rendelkeznek, mivel sokan akarnak oda menni.


"2. külföldi egyetem az adott nyelv országában (kezdőknek, tehát nem szükséges előzetes nyelvtudás)"


Tehát is ilyen egyetemek nem tartoznak a jobbak közé, mert ott minimum egy cambridge C1et vagy egy nagoyn jó EILTS viszgát várnak el ha angol képzésről vagy szó.


Mert ott az oktatás nem olyan gyegye, hogy nem kell beszélni a nyelvet hozzá :)


Ezzel nem azt mondom, hogy a külföldön tanulás ellen vagyok. Én is kint tanultam, csak kicsit ki kell lépned a saját helyzetedben és megkell kérdeznek magadtól, hogy ténylegesen megéri kimenni? Vagy csak áltatom magamat, mert nagy számnak hiszem a külföldi egyetemeket?

2018. okt. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Az számomra nem kérdés, hogy szeretnék-e külföldön tanulni vagy sem, mert 100%-ig biztos vagyok benne. Nem azért akarok külföldön tanulni, mert az biztosan jobb/menőbb/modernebb stb., hanem azért mert egy nyelvszakot szeretnék elvégezni. Már van nyelvszakos diplomám és tanultam is külföldön. Abszolút azon a véleményen vagyok, hogy csak akkor lehet ténylegesen megismerni egy nyelvet és egy kultúrát, ha az ember személyes tapasztalatot is szerez. Na most itthon max. egy egy éves ösztöndíjra látok kilátást (ennél többre azért nincsen nagy valószínűség), illetve az ide tévedő külföldiekkel tudnék kommunikálni. Anyanyelvi tanárokból sincsen túl sok az egyetemeken. Külföldön nyilván más a helyzet, hiszen ott minden tanár anyanyelvi beszélő lenne, aki az adott kultúrában nőtt fel és ez azért egy nagyon kecsegtető dolog. Ugyanakkor kérdés, hogy mennyire gondolják komolyan azt, hogy nem kell előzetes nyelvtudás... nem azzal van a bajom, hogy ez furcsa vagy gyenge, mert én nem gondolom így és itthon is ugyanígy működik ez a szak csak szimplán az a tapasztalatom, hogy az oktatók sokszor "kirekesztik" a külföldi hallgatókat (pl. itthon is tanultam együtt külföldiekkel a szakomon és sokszor volt, hogy az oktatók olyan példákat és magyarázatokat hoztak, amiket mi, magyarok értettünk, de a külföldieknek nem jelentettek semmit és még sorolhatnám a különböző problémákat pl. mégsem volt megfelelő nyelvű oktatás stb.).


Amúgy fiatal vagyok, mobilis és nincsen semmi, ami leláncolna vagy ide kötne. Mindenképpen biztos és folyékony nyelvtudást szeretnék, viszont a kultúra és az irodalom is fontos számomra és éppen ezért gondolkozom egyetemi képzésekben és nem nyelvtanfolyamon.

2018. okt. 13. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!