Ott hagyom az egyetemet, merre tovább?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyetemista vagyok, ez az első félévem. Sajnos nagyon rosszul döntöttem, amikor ezt a szakot választottam, nem nekem való. Amellett, hogy egyáltalán nem tetszik a szak, a tantárgyak feléből már most nincs meg az aláírás, a többi is kb még csak azért nem úszott el, mert még nem volt meg az első zh. Félévkor tervezem ott hagyni, de fogalmam sincs, hogy merre tovább... Ti mit tennétek? Gondoltam OKJ képzésre, de egyelőre nincs túl sok információm, hogy hogyan is működik ez az “első okj ingyenes” dolog. Valahol ezt, valahol azt írják. Ti mit tudtok erről? Esetleg ha valaki tud olyan kozmetikus tanfolyamot, ami ingyenes, egy linket vagy valami infót dobhatna😁 Megköszönném. (Budapest vagy Nyíregyháza)

Egyébként, ha most kapok diákit az egyetemen, akkor azt még legalább nyárig használhatom, attól függetlenül, hogy már nem tanulok ott? (Diákmeló, kedvezmény, stb)



2018. okt. 16. 01:25
 1/5 anonim válasza:
Örülj neki, hogy időben felismerted, hogy nem tetszik amit tanulsz. Sajnos én a 4. félévemben eszméltem rá erre. Akkor tudatosult, hogy mégsem való ez nekem. Most már késő itt hagynom annyi munkát beleöltem muszáj befejeznem :/ A helyedben először azon gondolkoznék el van-e másik egyetemi alapképzés ami érdekel, de leginkább élnék azzal a lehetőséggel, hogy 25 éves korig mindenki elvégezhet ingyen 2 okj képzést. Van egy lista, hogy mely képzések azok amik ingyen végezhetők(mert sajnos nem mind). [link] ezen a linken tudod megkeresni, hogy mi ingyenes és melyik városban.
2018. okt. 16. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Én csak sok ehhez hasonló oldalt találtam, elég húzós az ára. De az mindenképp jó, hogy még időben rájöttél, hogy nem neked való és mást akarsz csinálni.

2018. okt. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elméletileg az amit én szeretnék, ingyen is elvégezhető. De ez azokra az intézményekre is igaz, amik nem hirdetik meg az ingyen a képzést, vagy meg kell találni azokat az intézményeket, amik hirdetik? Mert abból körülbelül egyet találtam😖
2018. okt. 16. 09:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor már csak fizetőst lehet

találni

2018. okt. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A diákigazolvány március 31-ig érvényes. Diákmunkád nem lehet a tavaszi félévben, ha kiiratkoztál. Egyes helyeken állítólag lehet, ha passzívon vagy. És a TB-det is fizetnem kell majd, egészen addig, míg ősszel be nem iratkozol egy nappali képzésre.
2018. okt. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!