Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért olyan ellenszenves...

Miért olyan ellenszenves mindenki azzal, hogy az Eszterházy Károly Főiskolából egyetem lett?

Figyelt kérdés
2018. okt. 20. 19:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
Mert egy nevenincs intézmény kiadhat már magasabb szintű papírokat, azért.
2018. okt. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Annyira nem nevezném azért nevenincsnek.
2018. okt. 20. 20:18
 3/14 A kérdező kommentje:

Eddig csak ehhez hasonló véleményeket olvastam. De ezek szerint most az oktatás rossz? Nem jó szakembereket képeznek? Vagy mivel van a gond? Én oda szeretnék menni, már anyagi okokból se lehetne más választásom. Sok ismerősöm jár oda, nagyon szeretik, a hangulatot, az egyetemet, a várost is, viszont azok közül sokan leszólják, akik nem oda járnak, hanem valami nívósabb egyetemre .

Vagy most csupán az, hogy nem régtől egyetem?

2018. okt. 20. 20:31
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Ugyanolyan szintű a papír, amióta bevezették a bolognai rendszert igazából halálmindegy hogy egyetem vagy főiskola a neve. Azért ellenszenves nekik, mert azt hiszik az egyetem rangosabbnak számít mint a régi rendszerben.
2018. okt. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%

Egy egyetemet legfőképp az minősít, hogy az oktatóknak milyen az elismertsége, milyen kutatásokat folytatnak és azok milyen minőségűek/mennyien hivatkozzák/mekkora az impact factor stb.

Érdemes ezeket összehasonlítani mondjuk egy SZTE-vel vagy ELTE-vel, vagy akármilyen egyetemmel (nyílván arányosítva az oktató létszámhoz).

Túl sok Magyarországon az olyan egyetem, aminek a színvonala nem üti meg a szintet.

Bőven elég lenne az ELTE,SZTE,PTE,DE,BME,OE,ME,SZIE,SE,BCE,KRE,PPKE.

A többi meg maradhatna fősülinak.

2018. okt. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
12%
Azért, mert igencsak csökkenti az egyetemek megítélését, presztízsét, ha minden jöttment főiskolát egyetemnek neveznek.
2018. okt. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát most már az EKE-t is oda kell sorolni. Gondolom idővel úgy is megemésztik az emberek.
2018. okt. 20. 22:10
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
Ugyan, itt a mai napig leszólják a BGE-t is mert egyetem lett, pedig az Eszterházynál azért többre szokták tartani. Szerintem teljesen mindegy hogy minek hívják, értelmetlen dolgokon megy most is a feszkó.
2018. okt. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8%

Teljesen más volt mindig is a főiskola, mint az egyetem. Az egyetemen sokkal(-sokkal) többet kellett mindig is tanulni, és sokkal mélyebben. Egy-egy tantárgyhoz sokszor nem is csak egy könyv volt, hanem akár 3-4-5, plusz idegen nyelvű cikkek. Ezzel szemben a főiskolára jellemzően egy vékonyabb könyv óránként, sokkal szűkebb tananyag, pont annyi, amennyi a szakmavégzéshez kell.


Azzal, hogy egy főiskolát egyetemre neveznek át, még nem változik meg egycsapásra minden. Ugyanazok tanítanak (jellemzően, nyilván, nem a szakma krémje); és nehéz elhinni, hogy egy EKE-ből hirtelen ELTE vagy BME lesz. Nem is lesz.


Szerintem káros, amit csinálnak a felsőoktatással. Jobb volt, amíg a főiskolák főiskolák voltak, és eleve olyan szakokat hirdettek meg, amelyeknek főiskolai szinten volt értelme.

2018. okt. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
A legnagyobb különbség az volt hogy az egyetemen 5 éves képzések voltak a főiskolán meg 3 évesek. Viszont mióta alap+mester képzésben indulnak a szakok (kivéve az osztatlanokat) semmi értelme az ilyen különbségnek, ugyanazok a szakok indulnak már mindkét típusú intézményekben. Nem változik emiatt az adott főiskola/egyetem szintje, nem lesz ettől elitebb vagy lenézettebb ha valaki egyetemre megy. Azért kiváncsi vagyok hány alapszakot végzett egyetemista lenne felháborodva ha közölnék vele hogy igazából csak főiskolai papírnak felel meg a diplomája, hiába a BMEn, BCEn vagy bármely elismertebb egyetemen szerezte a papírját (csak ha már sokan lovagolnak ezen a főiskola VS egyetem dolgon).
2018. okt. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!