Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mik a felvételi követelmények...

Mik a felvételi követelmények az ELTE BTK koreai szakirányra?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam, mivel érdekel az ottani kultúra, a nyelv, szeretnék egyszer kimenni oda és őszit én, szívesebben járnék oda, mint anglisztikára... Milyen nyelvvizsga kell, milyen egyéb feltételek vannak?

2018. okt. 24. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell nyelvvizsga, bár az érettségi pontok miatt jó ha van!

Minimum egy emelt érettségi kell.

De a felvin minden le van irva, hogy mely tárgyakat fogadják el

2018. okt. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
* tantárgyakat
2018. okt. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mármint a nyelvből kell érettségi vagy úgy szimplán? Mert én így is angol és magyar fakton vagyok és jövőre eldöntöm, hogy mind a kettő kell e a pontszámok miatt vagy elég lesz csak az egyikből...
2018. okt. 25. 18:25
 4/5 anonim ***** válasza:
97%

"érdekel az ottani kultúra, a nyelv, szeretnék egyszer kimenni oda"


nagyon őszinte jóindulattal mondom, hogy ezzel a céllal a szabadidődben is ismerkedhetsz az ottani kultúrával és nyelvvel, ehhez nem kell egy egyetemi szakot végezni.

hacsak nincsenek komolyabb céljaid, gondolkozz el azon, hogy mit kezdesz egy ilyen diplomával, amibe sok évet beleölsz az életedből

2018. okt. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá semmilyen előzetes nyelvismeret!


Egyébként egyetértek az előttem szólóval. Viszont el kell döntened, hogy mit szeretnél csinálni, miután a koreai szakot elvégezted. Ez a szak, hiába nyelvi szak, Magyarországon NEM tanárképes, mivel nem ad tanári diplomát, ahogyan a japán szak sem, szóval az oktatás része kimarad. Marad a tolmács/fordító/idegenvezetés [bár nem tudom, hogy hány koreai látogat évente hazánkba]. Az utolsó mondatot az idegenvezetőire értettem.


"Szeretnék egyszer kimenni oda..." Ahhoz nem kell diploma... Ha tartósan kinn is akarsz maradni, akkor ahhoz normális szakma kell... nem koreai szakos bölcsész diploma :"D Javaslom, keress egy normális szakot, és egy olyan egyetemet, ahol főszak mellett fel lehet venni a koreai nyelvet, mint idegennyelv v. szabadon választható tárgyat...

2019. febr. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!