Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mesterképzés vagy pedig...

Mesterképzés vagy pedig alapképzés+szakmérnöki?

Figyelt kérdés
A mesterképzés nem ugyanaz mint a Bsc-m, konkrétan egy részterületére specializálódnék, mert egy nagyon sokrétű mernoki alapképzésen vagyok. Vagy szintén egy másik ágára specializálódnék de csak egy egy éves szakmérnökin. A cél külföld, es jó nyelvtudas után szakmában elhelyezkedni. Az msc-vel konkretan jo fizetéseket találtam, de másrészről a szakmérnöki pedig jobban épül a bsc-re, konkretan az mindenbol tudnék mar valamennyit amit ott tanítanak. Mscn ra kellene húznom. Vélemény? :D
2018. okt. 25. 15:23
 1/4 Vodafonelive ***** válasza:

Csináld mindkettőt egyszerre. Úgy tudom a szakmérnöki képzésre való jelentkezés nem a felvis rendszeren keresztül zajlik, hanem intézményben.

Ha sikerül a BSc, irány az MSc, félévre rá meg szakmérnöki! :)

Szakmérnökit nem végeztem, de biztos nem lehet egyszerű egy MSc mellett, mert ott már olyan tudást várnak el, mint MSc-n egy mérnöktől.

Különben milyen párosítás lenne, ha nem publikus privátba is jöhet.

2018. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az Msc biotechnológia, a szakmérnöki hulladékgazdálkodás. Külföldön valószínűleg mindkettőnek van keletje, Mo-n már nem valószínű annyira.
2018. okt. 26. 13:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Megírnád milyen alapképzésen vagy? :) Engem is hasonló témák érdekelnek és kíváncsi vagyok milyen BSc-d van/lesz.
2018. nov. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Környezetmérnök.
2018. nov. 17. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!