Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mesterképzés vagy OKJ-s képzés?

Mesterképzés vagy OKJ-s képzés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg harmadéves mérnökinformatikus hallgató vagyok, ha minden jól megy 1,5 év múlva meglesz az alapképzésem. A gond ott kezdődik, hogy mostanság rengeteget olvastam, hogy mégis mennyit lehet keresni ha elvégzem a szakot és nagyon nem volt meggyőző amiket találtam. Nem tudom miért hittem eddig azt, hogy 300k-s fizetésem lesz, de fórumokon, közösségi oldalakon 130k-s fizetés juniorként, illetve seniorként sem megy 200-250 fölé. Ez kimondottan programozás volt. A másik gond, hogy egy ismerős 3 éves szakmai tapasztalattal nem kap állást, jár interjúkra és ő sem kap jobb ajánlatokat az előbb említetteknél, pedig nem rossz abban, amit csinált,sőt. A nyári brigádom jobban fizetett, mint egy mérnöki fizetés? Akár kezdő akár nem? Érdekes. Akkor minek ennyit tanulni? A következő gondom, hogy azt írták szinte lehetetlen minden követelménynek megfelelni egy adott állásnál. Na hát így harmadéves mérnökinfósként kicsit mintha el lennék veszve, mivel nem értek konkrétan egy két dologhoz, hanem mindenből van egy kicsi tudás, egy kis rálátás a dolgokra, mint majdnem minden szaktársamnak. Olyat is írtak, hogy munka után, ha fejlődni szeretnék és szintet lépni, akkor még otthon is kell fejlesztenem magam és kb. 4-5 órás alvásra számítsak, ha fejlődni akarok. Nos ez így nem túl hízelgő és valahogy kezdem úgy érezni ez nem nekem való. Az igazi kérdésem a gondjaim felsorolása után (elnézést érte) az lenne, hogy érdemes mesterképzést csinálni mérnökinformatikából, amit valahogy kiszenvednék, még ha nem is igen érdekel, csak papír legyen meg (közhely tudom), vagy érdemes lenne esetleg egy OKJ-s képzést elvégezni és más irányba (is) terelődni? Így mennyi esélyem lenne alapképzés mérnökinfó, illetve valamilyen OKJ-s képzéssel elhelyezkedni nem 120-130k-s fizetésért? Milyen OKJ-s képzés "felkapott" most? Lakbért nem tudnám kifizetni ilyen fizetésből. Ha szeretnék nyitni esetleg egy magánvállalkozást, milyen OKJ-s képzést ajánlanátok? Gondolom nem egyről lenne itt szó, mivel egyetemen volt egy előadás, ahol a srác valami 7 OKJ-s képzést csinált a vállalkozásához. Mi a véleményetek, tapasztalatotok, ötletetek, hogy esetleg valami rálátásom legyen a dolgokra, illetve legyen egy út, amin tovább tudjak menni? Sajnálom, hogy ilyen hosszúra nyúlt és hogy nincs rendesen összeszedve mondanivalóm és köszönöm aki végigolvassa!

2018. aug. 31. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Remélem ez csak valami rossz vicc. Szedd össze magad, és tanulj meg rendesen programozni. Mire akarsz specializálódni? Mélyülj el benne. Keress gyakornoki helyet, vagy csinálj valami önálló projektet, honlapot, vagy appot stb. stb. Sokkal magasabbak a programozói fizetések, mint amiket fentebb írsz. A pályakezdőséget meg gyakornokoskodással vagy projektekben szerzett gyakorlattal hidalhatod át. Semmilyen OKJ-s szakma nem kínál olyan perspektívákat, mint a szoftvermérnöki karrier.
2018. aug. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Az okj egy nagy semmi!

Diplomás fizetés alapból 240körül van. Szedd össze magad és tanulj rendesen

2018. aug. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is trollgyanús a kérdés. Egyrészt azt javaslom, hogy tanulj! A tanulás mellett fontos, hogy a kötelező gyakorlatot olyan helyen teljesítsd, ami egyrészt hasznos számodra, másrészt jól mutat az önéletrajzodban.

Hogy mennyire könnyen kapsz munkát, és milyen fizetésre számíthatsz, nyilván függ attól, hol próbálkozol. Budapesten lesz a legkönnyebb dolgod, Hajdúkutykuruttyban viszont lehet, hogy tényleg nem fogsz munkát találni.

2018. aug. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
A munkahelyen nem a papír a fontos, hanem a tudás. Ha állásinterjún nem tudod megoldani a feladatot, esetedben gondolom valami programozás lenne, nem fognak felvenni. Ha meg tudod csinálni, szerintem simán meglenne a 250 nettó, főleg multinál. A titka valóban az, hogy 1. képzed magad, 2. elmész gyakornoknak. Én ott szúrtam el, hogy nem mentem el gyakornoknak, most meg normális állásra be sem hívnak. Pesten biztosan találnál 20-30 órásat, vagy amit otthonról végezhetsz.
2018. aug. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Suerintem troll vagy, mivel állitólagos végzősként totál úgy írsz mint egy laikus.

A mérnökinformatikus nem mérnöki, hanem imformatikai terület, nem mérnök leszel, hanem informatikus.

És már diákként el kellett volna kezdened gyakornoki állast keresned, persze nem kötelező, de nagyban megkönyití a dolgaid.

De ezt az oktatók és diáktársak tutira a szádbarágták volna.

Valamint a mérnökinformatikusoknak jobb a fizetésük mint a programtervező és gazdaságinformatikus társaiknak...

Sima BSc-vel 380 000 az átlag fizetése.

2018. szept. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!