Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mezőgazdasági mérnöki BSc 28...

Mezőgazdasági mérnöki BSc 28 évesen? Mit, hogyan, merre?

Figyelt kérdés

Kérdésem, ha pl. külföldi viszonylatban is elismert képesítést szeretnék szerezni alap ill. mesterfokon, akkor melyik egyetemet érdemes választanom?


Már rendelkezek több semmitérő OKJ-s papírral, amiből az elsőt államilag támogatottan szereztem. Kérdés, hogy számíthatok további támogatásra ennyi idősen a képzést illetően bizonyos feltételekkel, vagy önerőből kéne finanszíroznom? (Ami azt jelenti, hogy hitelt kéne fölvegyek, ami engem anyagi csődbe vinne.)


Mivel esélytelen nappali tagozatra menjek állandó munka mellett, ezért kérdés: lehetséges estin elvégezni a szakképesítést (legalább az alapszintűt)?


2018. okt. 26. 11:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen. Levelezőn is el lehet végezni 3,5 év alatt egy Bsc-t. Amit írtàl kb. Nálunk annyi volt az átlag életkor az osztályba. Kéthetente 2 nap péntek, szombaton volt a tanítás. (Csak megjegyzem, hogy bankár és szülésznő is volz osztálytársunk, nem értem miért vonzotta őket. Talán a plusz diploma plusz elismerés nekik.)

12 félév az ingyenes felsőoktatásban.

Ha van még 7 szabad féléved vágj bele. De ha még 1-2 féléves is meg kell pótolni azt is kibírod.

2018. okt. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!