Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mezőgazdasági mérnöki szak...

I.B.T. kérdése:

Mezőgazdasági mérnöki szak diploma után?

Figyelt kérdés

Kérdésem az lenne, hogy milyen kutatási msc-re lehet szakosodni a fentebb említett szak után?

Ezt találtam a netem: [link]


Hogy képzeljem ezt el? Leírták az oldal tetején, hogy beszámítják a szakom kreditjeit. Mégis mennyire? A 4 évből a beszámítás után kevesebb lesz vagy megmarad a 4 év tanulmányi időszak csak kevesebb óraszámmal a beszámított tárgyak miatt? Milyen iskolát tudtok Kelet-Magyarország területén, ami minőségi és "gazdag"->ezt értem arra, hogy korszerű technológiával rendelkezik a különböző biológiai, kémiai kísérletekhez, kutatásokhoz? Félre értés ne essék, tudom , hogy az országunk nem éppen egy aranyhegy tetején helyezkedik el. Nem számít annyira.

Végig görgettem az oldalt de erről talán nem írtak, indul ez állami támogatási finanszírozáson?


A válaszokat köszönöm!



2015. febr. 14. 14:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben az elismerés nem azt jelenti,hogy a szakon lévő tantárgyak egy részét kell teljesítened,mert elfogadják az előző képzésből származó tárgyakat.Ez azt jelenti,hogy felvételinek elfogadják,hogy te ezt tanultad,tehát van alapismereted ahhoz,hogy itt tovább tanulj.

Msc képzés az 2 éves képzés. Ott van, hogy növényi biotechnológia szakirány és állati szakirány is van.

A felvin fent van, hogy milyen képzésben indítják el a szakot.

Azt írják, hogy az jelentkezhet erre a szakra akinek mezőgazdasági mérnöki bsc-je van.

Vagy növényi biotechnológia szakiránynál: kertészmérnöki és növénytermesztő mérnöki alapképzési szakok;állati biotechnológia szakiránynál: állattenyésztő mérnöki alapképzési szak.

Egyéb szakok esetében kreditelismertetést kell benyújtani.


Ez a képzés MSc képzés, ami oda van írva azt jelenti,hogy csak és kizárólag akkor jelentkezhetsz rá, ha a már fent említett szakokat elvégezted, megkaptad a diplomádat róluk.

2015. febr. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!