Minek tanuljak így?

Figyelt kérdés

Sziasztok pályaválasztas előtt állok. Nagy dilemmában vagyok jelenleg. Fogalmam sincs hogy mit szeretnék magammal kezdeni a jövőben. Amit érdemes rólam tudni: humán és reál között vagyok. Töriből erős vagyok viszont magyarból már nem, szeretem a biológiát a fizikát,a matekot is. Ezért mondanám magamat se nem humánnak se nem reálnak. A dilemmam miatt folyamatosan a netet bújom. Úgy érzem,hogy minden szakterülethez lenne egy kicsi közöm a beállítottságom miatt. Minden tantárgyat szivesen tanulok. Ezért kérem a segítségetek.

Jelenleg a gépészmérnöki szak tetszett meg.

Kérdésem az lenne hogy ilyen beálitottsaggal el lehet vegezni ezt a szakot?

Szorgalmamrol annyit,hogy mindenhol maximalisan probalok teljesiteni.



2018. okt. 27. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam. Töri,matek,fizika,biológia érdekelt, a többi legkevésbé sem. Villamosmérnökire mentem, úgy néz ki sikerülni fog elvégezni.(másodéves vagyok) Szóval valószínűleg jó esélyeid vannak elvégezni egy gépészmérnökit, ha tényleg érdekel.

Egyébként később, főleg ha már végeztél, valószínűleg inkább előny lesz, hogy több terület is érdekel. De most tényleg az lenne a fontos, hogy ezek közül/ezekhez kapcsolódóan válassz ki egy szakot, amiben szívesen elmélyednél és el tudod képzelni azt, hogy egy életen át ezen a szakterületen dolgozz. Hozzátenném, hogy gépészmérnökként elég széles a skála, amin belül munkát találhatsz, tehát ha érdekel a szak, akkor tuti találsz majd olyan munkát, amit örömmel végzel.

2018. okt. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha biológia is érdekel a fizika mellett, akkor én ezeket javaslom:

-biomérnök

-vegyészmérnök

-molekuláris bionikai mérnök

-egészségügy mérnök MSc (+villamosmérnök BSc)

-fizikus

2018. okt. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*Tantervek elérhetők a weben.
2018. okt. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!