Szerintetek mit éri meg manapság egy nőnek tanulni?

Figyelt kérdés

Elvégeztem egy egyetemi szakot, amivel nem sikerül elhelyezkednem, de ha sikerülne is, kb. 130.000 ft-ot keresnék vele és kb 15 év múlva érné el a fizetésem a 200.000 ft-ot. Szeretnék elvégezni még egy szakot. Olyat, amire van kereslet, tehát nagyobb eséllyel tudok vele elhelyezkedni és meg is lehet élni a fizetésből.

Úgy érzem nőként sokkal inkább be vagyok korlátozva ilyen téren, mert egy férfi érettségi nélkül egy szakmával, gyárban kereshet 250-300.000 ft-ot is, egy nőnek még diplomával is kevesebb lehetősége van ennyit keresni.

Van valami ötletetek, mit érdemes tanulnom, amivel nőként is kereshetek jól?



2018. okt. 30. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Ne haragudj, de neked igen komoly gondok vannak a gondolkodásoddal!

Gyárba ugyanúgy felvesznek nöket is érettségi nélkül is, ahobá meg ész is kell, ott sem azért nem kerülsz be, mert nö vagy, hanem mert nem megfelelö szakot végeztél vagy nem megfelelö módon teljesítesz!

Én nöként gßepészmérnökként végeztem és semmi hátrányom sem volt abból, hogy nönek születtem, miven ugyanúgy el tudom végezni a munkát, mint a férfi kollégák - söt van, akinél jobb vagyok, a fönökség szerint is

2018. okt. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

"férfi érettségi nélkül egy szakmával, gyárban kereshet 250-300.000 ft-ot is"


Hol vannak ezek a gyárak és hol lehet jelentkezni?

2018. okt. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

"Úgy érzem nőként sokkal inkább be vagyok..."

Bocsi, de ez bulllsshhiiiit!

Nálunk a cégnél a nők ugyan annyit keresnek mint a férfiak, a felső vezetők fele nő. Utálom amikor ezzel takaróznak. Semmivel sincsenek a nők rosszabb helyzetbe mint a férfiak, sőt.

2018. okt. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Nőként mondom, hogy amíg a nők így állnak hozzá, addig ne várjunk változást. A fejedben legyen először rend és akkor lesz körülötted is. Amíg lenézed magad és bekorlátozod magad (mert ezt teszed saját magaddal), addig hogyan fogadjon el a környezeted olyan pozícióban, amit te magad sem engedsz meg saját magadnak?


Mi akarsz lenni? Mit akarsz elvégezni? Akkor csináld! Ennyi. A többi csak kifogás, és azzal tele a szekrény évszázadok óta. Ideje abbahagyni!

2018. okt. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#1 A szüleim mind a ketten érettségi nélkül egy gyárban dolgoznak, anyának magasabb a beosztása, mégis kb. 50.000 ft-tal kevesebbet keres. Örülök, hogy neked sikerült hátrányok nélkül elhelyezkedni.


#2 Példálul a Grundfosban (Tatabánya).


#3 Az, hogy nálatok így van, nem biztos, hogy mindenhol máshol is. Pl. nézd meg, mit írtam az elsőnek. Nem azt kértem, hogy a véleményemet és a tapasztalataimat vonjátok kétségbe, hanem hogy ajánljatok néhány szakot. Ha nem tudsz, akkor kár válaszolni.


#4 Persze, hogy így állok hozzá, ha ezt látom. Mi akarok lenni? Azt már elvégeztem. És tudom, hogy egy idilli világban azt csinálja az ember, amit szeret, de havi 130.000 ft-ból soha nem fogok tudni egy házat venni, de még albérletre sem elég. Nem szeretnék örökre anyámék nyakán maradni, de ehhez az kell, hogy legyen egy olyan szakmám, amivel keresni is lehet. Ne aggódj, nem fogok az elsőre jelentkezni, amit itt leír valaki, szimplán ötleteket szeretnék kérni, hátha valamelyik megtetszik.

2018. okt. 30. 18:59
 6/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
59%

Hát ha megmondanád, hogy milyen papírkád van eddig, mi érdekel, miben vagy jó, talán tudnánk is mondani valamit...

Így csak azt javaslom, menj el erősáramú villamosmérnöknek, abból baj nem lehet.

2018. okt. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Gépészmérnök, villamosmérnök... Mindkettő keresett manapság, és jól fizet.

És ne gyere azzal, hogy de nő vagy... Én is, és gépészmérnöknek tanulok. Bár engem ez érdekel.

2018. okt. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Villamosmérnök vagyok.

A szűk baráti körömben van 2 villamosmérnök csaj is, mindkettő érti a szakmáját, és nagyon jól keresnek. Semmi hátrány nem éri őket azért mert nők, sőt, jobban keresnek mint átlagban a srác villamosmérnök ismerőseim.

2018. okt. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Van valami ötletetek, mit érdemes tanulnom, amivel nőként is kereshetek jól?"


Azt, amivel férfiként is jól lehet keresni.

2018. okt. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gondolom aki egy gyárban 250-300-at keres, annak valami odavágó szakmája van, nem hiszem, hogy mondjuk egy cukrász, vagy szobafestő, aki csak be van ott tanítva, az haza visz 250-et. Ahol én dolgozok, abban a gyárban is vannak női alkalmazottak, a betanított munkásoktól kezdve a vezetőig, gépbeállító, csoport vezető, supervisor.
2018. okt. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!