Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógytornásznak szeretnék...

Gyógytornásznak szeretnék tanulni, viszont attól tartok, hogy 5 év múlva már túl telített lesz ez a szakma?

Figyelt kérdés

Borsod megyei vagyok, Miskolcon tanulnám. Szeretek itt élni és úgy gondolom, hogy szeretnék itt is maradni. Viszont jelenpillanatban is nagyon kevés az álláshirdetés. Az összes állást kb. Pesten hirdetik. Oda viszont semmiképp sem szeretnék költözni majd.

Megéri elkezdenem, ha úgy érzem ez tenne boldoggá, szívesen segítenék az embereken? Imádom a gyógytornát és már évek óta gyógytornázgatok magamnak is otthon. Úgy érzem csodákra képes és ezt szeretném tovább is adni.



2018. okt. 31. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Több lábon kell állni. Akiket én ismerek gyógytornászokat, oktatnak egyetemen, közreműködnek mások által szervezett programokban, bedolgoznak mozgásstúdióknak, és mellette vannak magánban pácienseik, van, aki nemcsak egyéni órákat tart, hanem csoportoknak is. De abból valószínűleg nem lehet megélni, ha csak magánban adnál órát egyéneknek, vagy ha egy stúdióba bekerülsz pár foglalkozást megtartani. Több mindent kell egyszerre csinálni.
2018. okt. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Csak ez számomra nagyon bizonytalannak tűnik. Arra gondoltam megcsinálnék mellé egy levelezős képzést. Ha tényleg nem találnék munkát. Pl. tanítói vagy óvodapedagógus,mert belőlük hiány van és több száz munkahely van meghirdetve és mellette magánként mint gyógytornász foglalkozhatnék emberekkel és gyógyíthatnék.

Kérdés megéri-e, lenne -e egyáltalán páciensem. Hiszen nem mozgok nagy körökben és hogy hirdethetném magam.

2018. okt. 31. 11:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Az élet bizonytalan. Senki nem tudja mi lesz 5 év múlva és azt sem, miből lesz hiány. Kevesen élik le az életüket ugyanabban a munkakörben. Folyamatosan tanulni kell és alkalmazkodni a változásokhoz. Ha nem teszed, lemaradsz, gyógytornászként is és más szakmákban is. Ha úgy érzed nem megy, akkor ebben érdemes fejlődnöd először, mert akármit csinálsz, kelleni fog.
2018. okt. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha van rá lehetőséged, akkor persze tanulj mellé mást is.

Az meg hogy nem mozogsz nagy körökben még változhat. Kezdőként általában így van ezzel mindenki. Képzés során kialakíthatsz jó kapcsolatokat. Főleg, ha nappalin végzed és aktív leszel az egyetemen.

2018. okt. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mi a fene ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal.Annyit tennék hozzá, az. eü.ben mindig lesz munka és tanulási lehetőség is.Gondolkodj még azon, hogy beteg emberekhez lenne-e türelmed, mert lehet hogy a helyzete miatt türelmetlen , agresszív, és hát vannak szagok is néha.
2018. nov. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Engem ez nem zavarna, örülnék, ha kezelhetnék olyan embert, akin látom, hogy igenis rászorul. És minél jobban annál jobban érzem, hogy kézzel-lábbal segíteni szeretnék neki.

A buszon utaztam amikor láttam egy kislányt szegénykém kancsal volt és befelé forduló lábfejjel ment, lábujjhegyen.

Annyira éreztem, hogy szívből segítenék neki, ha lehetne.

Felnőtteknek is segítenék szívesen természetesen. Mindenkinek.

Vagy balesetek után.

2018. nov. 1. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!