Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány államilag támogatott...

Hány államilag támogatott félévem van ebben az esetben az adott szakon?

Figyelt kérdés

2013-ban jelentkeztem a NIK-re, 1 évet tanultam ott, majd kiiratkoztam, és otthagytam. (államilag támogatottan)


2015-ben újrajelentkeztem, ugyanoda, ugyanarra a szakra, szintén államilag támogatott képzésben.


Ugye egy képzést el kell végezni a képzési idő + legfeljebb 2 félév alatt, ha államilag támogatottan akarsz maradni.


Az újrajelentkezésemmel a +2 félévem még meg van, vagy azt már elhasználtam 2013-ban?



2018. nov. 1. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Újrajelentkezés esetén lényegében tiszta lappal indulsz, úgyhogy csúszhatsz 2 félévet és megmarad az állami támogatásod. Olyan értelemben veszett el, hogy csak 12 szemesztert tanulhatsz államin, viszont ebbe a 12-be ez is beleszámított, de a képzést nézve ugyanolyan, mintha elsőre jelentkeztél volna.
2018. nov. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bárcsak így lenne, ahogy mondod! Jövőhéten bemegyek a TO-ra és megkérdezem azért őket is.
2018. nov. 1. 18:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem itt csak annyi, hogy nem 12, hanem máár csak 10 féléved maradt.

Hány féléves a képzésed?

2018. nov. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nem így van. :(


Azonos szakon csak 7 + 2 félévet támogat az állam összesen. Kiiratkozás/újrafelvételi nincs rá hatással.


Tehát következő félévben önköltségesre átraknak.

2018. nov. 4. 00:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Pontosítok. Az előző példa csak az én esetemben igaz, mivel 7 féléves a képzés. Tehát képzési idő + 2 félév legfeljebb. A maradék támogatási időt más szakon, vagy MsC-n vihetem tovább.
2018. nov. 4. 00:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt a TO mondta? Mert én is azonos szakra felvételiztem és ugyanúgy csúszhattam, nem vették el az ösztöndíjam. Nem hiszem hogy ez egyetemfüggő lenne.
2018. nov. 4. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kiiratkozás és újrafelvétel van rá hatással.

Ha megküldik a határozatot az átsorolásról akkor 15 napon belül lebbezzél fel, mert ha nem lebbezel fel, akkor utána már úgy marad.

2018. nov. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Fizetni kell, mint a katonatiszt. Ez már tuti.
2019. márc. 16. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!