Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megérheti manapság kórházi...

Megérheti manapság kórházi ápolónak vagy gyógyszertári asszisztensnek tanulni?

Figyelt kérdés

2018. nov. 2. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Legjobb barátnőm tanul nővérnek, így csak közvetett tapasztalatot tudok (bár egy egyetemre járunk). Sok rosszat hallani erről a szakmáról (amik sajnos nem alaptalanok), de ha te ezt szeretnéd csinálni, akkor nyugodtan próbáld meg. Ha az ember azt csinálja, amit szeret, akkor már megérte. Ő pl. nagyon szereti (már régóta van gyakorlatuk stb.). Szerintem nehéz, de szép foglalkozás. Amit én is látok, hogy sokat kell dolgozniuk, elég alacsony fizetésért. De a megbecsültség (legalábbis nálunk biztos) magas -hiszen nagyon sokat dolgoznak a betegekért.
2018. nov. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha külföld a terved, talán megéri. Itthon nem.
2018. nov. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Kórházi ápolóra:


Pénzügyileg teljesen egyértelműen nem éri meg ha itthon akarsz vele maradni, sok év tapasztalattal nagyon max eléred magyarország átlag keresetét, de ezért nagyon megterhelő munkát kell végezned.


Ha nagyon tetszik ez a pálya akkor is ajánlom, hogy alaposan gondold meg, a körülmények(kórházak állapota, felszerelés) nagyon rossz, és az alacsony fizetések miatt sokkal kevesebb ápoló van, mint amennyi kellene, így nagyon sokat kell dolgoznod.


Ha külföldre akarsz menni megéri(bár nem tudom mennyire könnyű migrálni ezzel a szakmával illetve természetes ehhez kell nyelvtudás is)

2018. nov. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Hát, minden csak utólag dő el, - az "átkosban" közgáz és ehhhez hasonló történetek qára nem voltak menő szakmák,kb. három forint hatvan fillért lehetett kereni vele, DE aki akkor elvégezte és utána esetleg bennemaradt a szakmába, ne adj isten továbbképezte magát, ma SZÉNNÉ KERESI MAGÁT.

Tehát, én azt mondom, hogy soha se mond, hogy soha.

Lehet szeretni egy szakmát és kábé, bármi történhet, mint ahogyan meg is történik.

MINDENKI A MAGA SZERENCSÉJÉNEK A "POGÁCSA" !

2018. nov. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
66%
Diplomás ápolóként 30 év után állandó éjszakásként Intenzív osztályon 375-400.000/hó, de három gyermekem miatt adót nem fizetek. Persze a három gyermek nevelése sokkal többe kerül, mint amennyi adót fizetnék. Ha nincs diplomád, elég silány a bér, és a diplomás bér sem esik egy kategóriába a versenyszféra diplomás béreivel. Ez az anyagi oldala. A fizikai, lelki oldala, az ápolói munka jellege az egy más téma. Ezt nagyon szeretni kell, hogy tudd jól csinálni!
2018. nov. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
5-ös. Szép mese.
2018. nov. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Kovács22 válasza:
hivatás, nem megélhetés. Belülről kell jönnie. Ha nem jön, hagyd el!
2018. nov. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A kórházi ápolókról nem tudok írni, de én gyógyszertári asszisztens sulit végeztem. Fizetős OKJ-s 10 hónapos volt. Átlag fizetés netto 120-150.000Ft. Nem egy megterhelő munka, nyugis nagyon,persze figyelni kell azért. Rövid időn belül lehet tovább tanulni szakasszisztensnek is.
2018. dec. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kösz -
2019. jún. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!