Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PTE vagy ELTE (idén felvételiz...

PTE vagy ELTE (idén felvételizek)?

Figyelt kérdés
Virológusnak szeretnék tanulni. Mindkét városban komolyan foglalkoznak a témával (BSL-4 labor van), így nem tudom mi alapján döntsek (szakmai szempontokat nézek).

2018. nov. 2. 22:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg hogy melyik városban élnél szívesebben? Hol látod nagyobb esélyét, hogy egyáltalán bejuthatsz a BSL4 laborba? Magyarországon legfeljebb 10 ember tud ilyen laborban dolgozni. A virológusok többsége BSL-2 laborban dolgozik.
2018. nov. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia pécsi vagyok,ha gondolod írj rám,és segítek.

Mondjuk én ProgTerven vagyok, de együtt vagyok a bioszosokkal.

2018. nov. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyik helyen sem látok nagy esélyt, hogy bekerülök, de meg kell próbálni. Budapestet jobban szeretem, de elvileg Pécsen jobb az eszközpark.
2018. nov. 3. 09:49
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Honnan veszed, hogy Pécsett jobb az eszközpark? Mert hangosabban hirdetik magukat? A budapesti labor szép csendben sokkal több nemzetközi együttműködésben vesz részt, jó pár nagyon jó szakmai közleményük van Európa vezető BSL laborjaival (pl. Nature, Lancet, Emerg Microbes Infect.)
2018. nov. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azért nem az van, hogy én a jobb laborra pályázok. Az is csoda, ha valaki bekerül oda.

Én is csak a médiából tájékozódom, ott pedig a pécsi valóban a hangosabb. A szkafanderek biztos modernebbek (én erről tudok). Tudományos munka esetén egyikről sem lehet valami sokat hallani.

2018. nov. 3. 16:49
 6/9 A kérdező kommentje:
Budapest mellet szól viszont, hogy ott valószínűleg nagyobb a szakmai tapasztalat, tudás.
2018. nov. 3. 16:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Akármelyik egyetemen tanulsz, nincs külön virológia szak. A biológia tárgyak között lesz virológiai jellegű tárgyak is. Tanulhatsz például általános, állatorvosi és humán virológiát. TDK-zás vagy szakdolgozat-készítés céljából megkeresheted a laborvezetőket, de először BSL-2 szinten kell bizonyítani, hogy ügyes vagy, okos és elkötelezett. Hidd el, nemcsak a legveszélyesebb vírusok érdekesek. Sok sikert!
2018. nov. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

@7

Köszönöm szépen!

Ezt egyébként tudom. Még MSc-n is csak "Molekuláris, immun- és mikrobiológia" szakirány van. Persze a TDK, szakdolgozat megírásánál lehet virológiát választani. Ezzel nincs is gond, mert az immunológia is nagy kedvencem.

2018. nov. 3. 21:39
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ezt mennyire számít, vagy mennyire érinti a kutatásokat, de az ELTE-nek nagyon nincs pénze, ráadásul most még több költség csökkentést kértek a tanszéktől.


[link]


A cikkben leírtak sajnos tényleg így vannak, egy barátnőm mesélte, hogy nem csinálnak kísérleteket, mert nincs rá anyag vagy vegyszer vagy egyik sem.

2018. nov. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!