Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri Felsőoktatási szakképzé...

Megéri Felsőoktatási szakképzésre jelentkezni?

Figyelt kérdés
es mennyire nehez utana atkerulni alapkepzesre illetve mik az elvarasok? es mennyi ido mire diplomat szerezhetek igy?

2018. nov. 10. 12:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Tanulmányi átlagból való pontokat nem duplázhatsz. Ugyanúgy megy a pontszámítás utána mintha egyből jelentkeznél alapszakra,annyi a különbség,hogy a foszkért kapsz pluszpontot,aminek a mennyisége attól függ,hogy milyen eredménnyel végzed el. Max 30 pontot lehet kapni.
2018. nov. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
"nem az erettsegiket duplazom meg hanem a tanulmányi atlagbol adodo pontokat" - Na de ilyen meg nincs, még fokszon se. Duplázni csak 2 érettségi tárgyat lehet.
2018. nov. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
de foszkon lehet tanulmanyi pontokat ez biztos.
2018. nov. 12. 18:11
 14/15 anonim ***** válasza:
Foszkra valóban lehet, de ha utána mész alapképzésre oda nem. Oda az alapján számítják a pontot,ahogy az alapszak követeli. Ez általában 2 érettségi tárgy duplázásával,vagy a hagyományos pontszámítással érhető el. Viszont arra figyelj,hogy amit a Foszknál tudtál duplázni,az nem biztos,hogy az alapszaknál is fog működni. Én például Foszkra 430 ponttal kerültem be,mert a 2 nyelvi érettségim nagyon jó lett és azok duplázásával ennyi lett,viszont amikor alapszakra jelentkeztem,ott nem tudtam azokat duplázni,mert ott egy nyelvet lehet csak,a másik pedig vmi másik tárgy kell legyen,például töri+nyelv,vagy matek+nyelv. Erre figyelj. Alapszaknál semmit nem befolyásol az h jártál-e foszkra vagy sem,csupán annyit,hogy a felvételinél a pluszpontok kategóriába kaphatsz pluszpontot,de ennyi. Utána ha felvettek alapszakra akkor jön az,hogy elfogadtathatsz tárgyakat,így rövödidül a képzésed.
2018. nov. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
koszonom szepen🤗🤗
2018. nov. 13. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!