Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Műszaki menedzser mesterképzés...

Műszaki menedzser mesterképzés? Kinek mi a tapasztalata róla?

Figyelt kérdés
minden vélemény érdekel, azoktól akiknek személyes tapasztalata van
2018. nov. 12. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Unokatesóm elvégezte, majd utána jött rá, hogy ezzel a papírral max a s.ggét törölheti ki, úgyhogy ráhúzott inkább még egy mérnök szakot is.


Na jó, sales-es még lehetsz vele. De ennyi.

2018. nov. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mérnök szak után van tervben
2018. nov. 21. 19:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha mérnök BSc-d van, akkor inkább végezz egy mérnök MSc-t.

Ha mérnök MSc-d, akkor inkább menj el dolgozni, és pár év után egy MBA-t.

2018. nov. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
mérnök Msc-t semmiképp nem akarok. nem látom értelmét még 2 év tömény szopásnak, nem ad annyi pluszt...helyette már dolgoznék, illetve már most is dolgozom. emellett viszont azt tapasztalom, hogy olyan tudás hiányzik, amit a menedzser képzés adhat, ezért terveztem levelezőn meló mellett ezt a mestert elvégezni
2018. nov. 21. 19:55
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Attól még, hogy a bolognai rendszer félbevágta az egyetemet, az egyetem továbbra is 5 éves. Nem leszel teljes értékű mérnök, ha nem lesz meg a mérnöki MSc-d. Amikor meg erre rájössz, már késő lesz.


Na de mindegy, nem az én életem. Sok sikert akkor a büfé-ruhatár szakhoz!

2018. nov. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
attól hogy te így látod, nehogy azt hidd hogy minden munkáltató így látja ;D a melóban pl a munkatársak 90%-a bsc-vel rendelkezik, és a HR osztályon dolgozó ismerősök szerint a vezetők is többre tartják a munkatapasztalattal rendelkező Bsc-seket, mint a 0 tapassztalatú Msc diplomásokat.
2018. nov. 21. 20:55
 7/9 A kérdező kommentje:
De egyébként te nem egy Német DAX vállalatnál dolgozó bölcselkedő és minden mást lebüféző gépészmérnök vagy? :D
2018. nov. 21. 20:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Rendben. Sok sikert!
2018. nov. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagyok gépész, de nem is büféztem le semmilyen tisztességes szakot. Csak azt, ami rászolgált erre a névre. :)


A családomban mindenki mérnök rajtam kívül, plusz mérnökökkel dolgozom együtt, így ha van kérdésem, kérdezek tőlük. Történetesen azt is megkérdeztem tesómtól, aki amúgy gépész, igen, hogy (a) mit tartanak náluk a műszaki menedzserekről (b) kell-e az MSc diploma. A válaszokat fentebb leírtam.


Na de tényleg nem akarlak befolyásolni, sok sikert a sales-es munkádhoz!

2018. nov. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!