Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magántanulóként vállalhatok...

Magántanulóként vállalhatok diákmunkát? 18/L

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, Budapest (elvileg:D) legjobb közgazdasági szakgimnáziumába járok 11.évfolyamra.


Az osztályközösség és a (nem csak szerintem) nem megfelelő színvonalú oktatás miatt viszont jobbnak látnám, ha magántanuló lennék. Úgy érzem nem bírom már ebben a suliban tovább.


Az órák 80%-án semmi értelmes dolgot nem csinálunk, nem tanulunk, vagy ha igen, lehetetlen figyelni az osztálytársaim miatt.

Időpazarlásnak érzem a napi 8 órát amit bent töltök, egyedül a tanulás sokkal gyorsabban és hatékonyabban menne.

Mivel magántanulói státuszban bejárhatnék a tanórákra (csak nem lenne ugye kötelező) szelektálnék.


Így el szeretnék menni diákmunkára mellette, hogy hasznosan töltsem el a felszabadult időm, és pénzt is keressek az 1-2 magántanárra például amik kellenének a jól sikerült érettségihez.


Kérdés az, hogy mivel a legtöbb diákmunkához nappali jogviszony szükséges, így is felvennének-e? Vagy így megváltozna a választék diákmunka téren?


Köszönöm előre is annak, aki elolvasta és tud valami infót ezzel kapcsolatban.:)


2018. nov. 14. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:

A magántanulói státusz szerintem alapvetően nappali, csak speciális. Tehát attól, hogy magántanuló vagy, ugyanúgy van tanulói jogviszonyod és ugyanolyan nappali tagozatos diákigazolványra kapod a matricádat, mint a többiek. Nincs külön magántanulói diákigazolvány, és kétlem, hogy megtagadják az érvényesítést. A diákszövetkezeteknél vagy jogviszony igazolást vagy érvényes matricával rendelkező diákigazolványt szoktak kérni, senkit se érdekel, hogy te magántanuló vagy-e.


Ugyanakkor meg kell indokolni, miért akarsz magántanuló lenni, le kell adni egy kérvényt hozzá.

2018. nov. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

Drága, naiv gyermekem... a világ nem így működik. Bizonyára mindenkit mélyen meghat, hogy a főváros legjobb gimnáziuma sem elég jó neked. Ja, várjunk... nem. Mondhatnám úgy is, hogy senkit nem érdekel.

Magántanulónak nem mehet csak úgy kénye-kedve szerint bárki, akinek éppen nincs kedve a sulihoz.

Ahhoz nagyon komoly indok kell, hogy ezt engedélyezzék - és az, hogy te időpazarlásnak érzed a bejárást, nem számít annak.

Iskolába nem csak azért kell járni, hogy tanulj, hanem hogy szocializálódj. Inkább ezen kéne dolgoznod ahelyett, hogy még jobban el akarod szigetelni magad.

Ha többet szeretnél tudni, még mindig ott van minden délutánod arra, hogy tanulj, olvass, magántanárhoz járj, szakkörökre járj, stb.

Az érettségihez ez bőven elég. Akármilyen kiemelkedően zseniális is vagy, azt azért nehezen hiszem, hogy teljesen egyedül, száraz könyveket lapozgatva jobban megtanulnád a tananyagot, mint a tanárok segítségével.

Ereszkedj szépen vissza a földre, örülj neki, hogy ennyivel jobb vagy, mint szegény többi átlagember, mert ugye így neked erőlködnöd sem kell a jó jegyekért.

Bírd ki azt a másfél évet, ami hátra van, utána az egyetemen már nem lesznek ilyen gondjaid.


Egyébként nem, a magántanuló nem nappali tagozatos diák, ergo nem vállalhat diákmunkát.

2018. nov. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszönöm szépen:)
2018. nov. 14. 18:38
 4/4 A kérdező kommentje:

Másodiknak csak annyi, hogy nem egyéni véleményeket kérdeztem amúgy erről az egész helyzetről. Viszont felettébb örülök hogy ennyi ideje van, hogy kishíján megmondja mit csináljak és mi a jó nekem:)

Elhiheti, hogy bár nem kell nyomós indok - utána néztem, köszönöm - van.

Nem írtam le minden körülményt ugyanis, azt hiszem ebben a kérdésben ez nem is fontos.

2018. nov. 14. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!