Hogy tudok jelentkezni a BME-re, ha nem sikerült az érettségim?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy akiknek nem sikerült az érettségi, nincs elegendő pontja, arra, hogy egyetemre menjen, az is megteheti ezen az egyetemen. ŐSzintén szolva,már átböngésztem az oldalt, és folyton egy regisztrációs hírlevére irányít át, hogy ott ezzel kapcsolatos információt olvashatok...

Akár hányszor rámegyek, mindig regisztrációt kér.

Másik: kifejezetten arrol nem is találok semmit, hogy tud jelentkezni az, akinek nincs elég pontja ...



2018. nov. 14. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Valaki jól megszívatott. Érettségi nélkül egyetemre max takarítónak jelentkezhetsz.
2018. nov. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

NEm azt írtam, hogy nincs érettségim.

Azt írtam, hogy nincs elég pont.

2018. nov. 14. 18:51
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs elegendő pontod, akkor nem vesznek fel sehová, nincs kiskapu.
2018. nov. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen hülyeség, amit hallottál. Egy megoldás van, ha nincs elég pontod: következő évben újra felvételizel, és addigra szerzel még pontokat (javítasz az érettségiden, nyelvvizsgázol stb.)
2018. nov. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy az is lehet, hogy államilag támogatottra nincs elég pontod, csak önköltségesre. Ott alacsonyabbak a ponthatárok.
2018. nov. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Az az egyetem, ahova minden jöttmentet felvesznek, az nagyon nem a BME.
2018. nov. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amúgy megnéztem az elmúlt évek ponthatárait. Háát, ha nem a GTK-ra szeretne menni, hanem ÉPK,ÉMK, VIK,GPK, KJK valamelyik szakára, akkor az ANA és az ANK között szinte nincs is különbség. A ponthatár átlak 330-380 között van átlagosan. De ugye a BME nem arról híres, hogy a magas ponthatár miatt nem jutnak be, hanem hogy nem tudják teljesíteni a követeleményeket, így kipotyognak...
2018. nov. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6/7

Azért mert valakinek nem jól siketült az érettségije,még nem jötment.

Édesapám sem egyetemet végzett,még sem jötment. Ez így elég csúnyán hangzik...

2018. nov. 16. 10:41
 9/12 A kérdező kommentje:
És,mert telefonról írok,és hibás lett a mondat,mèg nem jelenti azt,hogy nem tudok helyesen írni...remélem attól én mèg nem vagyok jöttment...
2018. nov. 16. 10:43
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem az alapján tartanak jöttmentnek ahogy írsz, hanem hogy 4 év alatt nem jutottál el arra a szintre, hogy megírja egy közép matekot meg egy másik középszintű érettségit 75-80%ra és tegyél egy középfokú nyelvvizsgát.

Ettől természetesen nem lettél jöttment, de nem alaptalan ez az asszociáció sem. Ha nem történt semmi extra a középiskolai évek alatt, akkor ne is jelentkezz a BME-re mert az első matekzh bukta lesz.

Ha pedig büfézni szeretnél szintén ne a BME-t válaszd vannak intézmények, melyek erre szakosodtak.

2018. nov. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!