Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudok jelentkezni idén felsőok...

Tudok jelentkezni idén felsőoktatási képzésre (OKJ vagy főiskola/egyetem) ha hiányzik egy érettségim?

Figyelt kérdés

Szóval a májusi érettségi alatt a BKV hibája miatt lekéstem az utolsó (emelt infó) érettségimet és nem adtak lehetőséget pótlásra, csak most szeptemberben. Az összes többi érettségim megvan (mind ötös), illetve a középiskolai bizonyítványom is. Az őszi érettségi keretében befejezem az infót.


Van addig lehetőségem jelentkezni akár egy OKJ-ra, hogy legalább diákigazolványom legyen a 2016-os jelentkezésig? "El tudják nézni" azt az egy hiányzó érettségit? (Törzslap megvan)



2015. szept. 1. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Iskolafüggő
2015. szept. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondolom itt OKj-re gondolsz? Egyetem/fosuli esetleg?
2015. szept. 1. 20:55
 3/6 anonim ***** válasza:

# 2/2 Időpont ma 20:55


Egyetemi/főiskolai jelentkezés már lezárult, keresztféléves képzésekig pedig meglesz az érettségi bizonyítványod is.

Ha mégsem lenne meg, a felsőoktatás esélytelen nélküle.

2015. szept. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3


Tényleg, a jelentkezési határidő kiment a fejemből.


Keresztféléves képzések nem csak mesterkepzesre erhetőek el? Vagy rosszul tudom? Tudok ezek szerint januárban kezdeni egy főiskolai képzést (BSC)?

2015. szept. 2. 02:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Főleg MSC-t szoktak keresztfélévben meghirdetni, amik BSC-k vannak pedig általában költségtérítésesek.
2015. szept. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5


Köszönöm szépen a segítséget, ezt nem tudtam. Utánajárok.

2015. szept. 2. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!